خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1392/08/17 09:24:31
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قائید رحمت:

آسیب‎های اجتماعی زنگ خطری برای جامعه است

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: اعتیاد به مواد صنعتی آسیب جدی به سلامت فردی، اجتماعی و اقتصادی وارد می‎کند.
آسیب‎های اجتماعی زنگ خطری برای جامعه است عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: اعتیاد به مواد صنعتی آسیب جدی به سلامت فردی، اجتماعی و اقتصادی وارد می‎کند. https://cdn.icana.ir/d/019/43359.jpg آسیب‎های,اجتماعی,زنگ,خطری,برای,جامعه,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ عباس قائید رحمت اظهار کرد: گرایش به مواد مخدر صنعتی مثل شیشه و برخی مواد دیگر از سوی جوانان متأسفانه یکی از مشکلاتی است که علاوه بر جامعه ما، دیگر جوامع بشری را تهدید میکند.

وی با بیان این‌که «زمانی روی آوردن به سیگار منجر به حشیش، تریاک و در نهایت هروئین میشد» اظهار کرد: این مهم بیشتر در بین گروه همسالان و جمع دوستان رخ میداد و افراد با میزان کمتری مصرف هروئین به نشئگی موردنظر میرسیدند اما متأسفانه بعد از هروئین افراد به مواد صنعتی مثل شیشه و کراک روی میآورند که فوقالعاده خطرناک بوده و میزان اثرات آن چندین برابر مواد سنتی بر فرد است.

وی ادامه داد: متأسفانه اعتیاد به مواد صنعتی آسیب جدی به سلامت فردی، اجتماعی و اقتصادی وارد میکند و سرمایههای انسانی و حتی تعاملات و روابط مناسب اجتماعی و فرهنگی را از بین میبرد. افراد معتاد بهمنظور تأمین نیاز خود به کارهای ناشایستی نظیر سرقت، فروش و قاچاق مواد مخدر دست میزنند که در برخی موارد اقدام آن‌ها منجربه فروپاشی خانوادهها میشود.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: ایران‌هراسی و اسلام‌هراسی باعث شده دشمن اقدام به هجمه فرهنگی علیه کشور کند که ورود مواد مخدر صنعتی به کشور یکی از ترفندهاست؛ چراکه میخواهند نسل جوان ما را ناکارآمد و ناتوان کنند. وجود آسیبهای اجتماعی زنگ خطری برای جامعه ماست و نیاز است دولتمردان بهمنظور پیشگیری از گرایش به مواد مخدر، شغل متناسب برای جوانان کشور ایجاد کنند.

به گزارش ایسنا، وی فقر، بیکاری و... را از عوامل گرایش جوانان به اعتیاد مواد مخدر دانست و با تأکید بر این‌که «باید بهگونهای تولید کار و اشتغال، سرمایهگذاری و کارآفرینی در کشور رونق پیدا کند که گرایش جوانان به مواد مخدر به صفر برسد»، ادامه داد: دولت باید توجه ویژه به امر اشتغال جوانان کشور داشته باشد؛ چراکه نیروی جوان و کارآمد سرمایه کشور محسوب میشود. متأسفانه ردپای استعمال و خرید و فروش مواد مخدر در بین دانشآموزان و دانشجویان دیده میشود و این گروههایی هستند که برخی اوقات بهدلیل آگاهی اقدام به این کار میکنند. تنها فقر عامل گرایش به مواد مخدر نیست، برخی اوقات فرد از روی سرخوشی و پول زیاد به این امر روی میآورد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet