حلول ماه ربیع الاول
1392/08/17 09:30:38
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رستمیان مطرح کرد:

تشکیل یک کمیته در کمیسیون بهداشت جهت تعیین بودجه مناسب در حوزه سلامت

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیته‌ای در این کمیسیون به منظور تبادل نظر دستگاه‌های دولتی با کمیسیون بهداشت جهت تعیین بودجه مناسب در حوزه سلامت خبر داد.
تشکیل یک کمیته در کمیسیون بهداشت جهت تعیین بودجه مناسب در حوزه سلامت نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیته‌ای در این کمیسیون به منظور تبادل نظر دستگاه‌های دولتی با کمیسیون بهداشت جهت تعیین بودجه مناسب در حوزه سلامت خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/42864.jpg تشکیل,یک,کمیته,در,کمیسیون,بهداشت,جهت,تعیین,بودجه,مناسب,در,حوزه,سلامت Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ عبدالرحمان رستمیان با بیان اینکه بودجه سلامت باید در اولویت قرار گیرد،  گفت: بر همین اساس در تلاش هستیم کمیته‌ای قبل از بررسی بودجه تشکیل شود تا با همکاری دولت و مجلس بتواند در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم را جهت تخصیص بودجه مناسب انجام دهد.

وی با بیان این‌که «علاوه بر بودجه باید بیمه‌های درمانی نیز تقویت شوند» گفت: در حال حاضر بیشتر هزینه‌های درمانی توسط مردم پرداخت می‌شود و پوشش بیمه‌ای کمتر توسط بیمه‌ها صورت می‌گیرد بر همین اساس در تلاش هستیم با تبادل نظر میان مسوولان بتوانیم تعرفه واقعی را در نظر بگیریم یعنی قانون و تعرفه‌ها به گونه‌ای تبدیل شود تا قابلیت اجرا داشته باشند و همگان از توان پرداخت برآیند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر متاسفانه یک سوم هزینه‌های درمانی توسط بیمه‌ها پرداخت می‌شود و دو سوم را مردم پرداخت می‌کنند در حالی که نظام پایه بیمه‌ای باید خدمات بیمه عکس این موضوع باشد. البته باید منابعی هم در نظر گرفته شود که براساس آن بیمه‌ها تقویت شوند.

به گزارش ایسنا، نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: از این‌که بیماری هزینه‌ای را پرداخت کند و جایی به ثبت نرسد و پرداخت‌های غیرقابل قبول وجود داشته باشد از کارهایی است که باید جلوگیری شود؛ زیرا در شان کشور ما نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet