حلول ماه ربیع الاول
1392/08/17 10:12:47
سرویس دیگر رسانه‌ها_
صابری:

وزارت علوم در اجرای سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها تلاش کند

عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، توجه به اسلامی شدن دانشگاه‌ها، تعیین راهبرد آینده علمی کشور و تحول در علوم انسانی را از مهم‌ترین اقدامات وزارت علوم عنوان کرد و گفت: بهتر است در دوره جدید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نسبت به مباحث مهمی مانند تحول در علوم انسانی سیاست‌های لازم را اتخاذ کند.
وزارت علوم در اجرای سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها تلاش کند عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، توجه به اسلامی شدن دانشگاه‌ها، تعیین راهبرد آینده علمی کشور و تحول در علوم انسانی را از مهم‌ترین اقدامات وزارت علوم عنوان کرد و گفت: بهتر است در دوره جدید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نسبت به مباحث مهمی مانند تحول در علوم انسانی سیاست‌های لازم را اتخاذ کند. https://cdn.icana.ir/d/019/44572.jpg وزارت,علوم,در,اجرای,سند,اسلامی,شدن,دانشگاه‌ها,تلاش,کند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ رضا صابری با اشاره به موضوعاتی که وزیر علوم باید به طور جدی پیگیری کرده و سیاست‌های اجرایی کار را مشخص کند، گفت: همان‌طور که مقام معظم رهبری نیز بر مساله علم تاکید کردند، باید موضوع علم در محور اولویت‌ها قرار گیرد تا راهبرد آینده کشور مشخص شود.

این عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: وزارت علوم باید در راستای نقشه جامع علمی کشور راهبردهای خود را در مباحث علمی و ویژه دانشگاهی به درستی تبیین و مشخص کند.

وی همچنین با تاکید بر اجرایی شدن سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها، گفت: در حال حاضر سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها مصوب شده و باید در این مجموعه فعالیت‌های مشخص معین شوند.

صابری افزود: به طور کلی سیاست‌هایی که در دولت‌های گذشته اجرا شده و یا دارای ضعف‌هایی بوده است باید مورد کارشناسی و آسیب‌شناسی قرار گرفته و راه‌حل‌هایی برای آنها اندیشیده شود.

نماینده مردم آزادشهر در مجلس افزود: موضوع دیگری که وزارت علوم به عنوان متولی دانشگاه‌های کشور باید به آن رسیدگی کند بحث تحول در علوم انسانی است؛ چرا که در حال حاضر مجموعه‌ای از رشته‌ها در این حوزه وجود دارند که هنوز تکلیف‌شان روشن نیست و بر اساس سیاست‌هایی که رهبری نیز فرمودند باید در مورد آنها تصمیم‌گیری شود.

به گزارش ایسنا، این عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین بر تخصیص اعتبارات مورد نیاز به دانشگاه‌ها توسط وزارت علوم اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بسیاری از دانشگاه‌ها در مورد هزینه‌کرد اعتبارات خود با مشکل مواجه هستند، لذا ضروری است وزارت علوم در این زمینه تصمیم جدی اتخاذ کند؛ گرچه در بودجه 92 هم تلاش‌هایی صورت گرفت، اما در این مورد دولت باید مساعدت لازم را داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet