شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1392/08/17 10:48:56
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نقوی حسینی:

دیپلماسی فعال ایران در برابر آمریکا پاسخ داده است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تلاش‌های کاخ سفید برای حفظوضع موجود و تصویب نشدن تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی نشان دهنده این است کهرویکرد دیپلماسی فعال ایران توانسته منفذ‌هایی را باز کند.
دیپلماسی فعال ایران در برابر آمریکا پاسخ داده است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تلاش‌های کاخ سفید برای حفظوضع موجود و تصویب نشدن تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی نشان دهنده این است کهرویکرد دیپلماسی فعال ایران توانسته منفذ‌هایی را باز کند. https://cdn.icana.ir/d/019/42818.jpg دیپلماسی,فعال,ایران,در,برابر,آمریکا,پاسخ,داده,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ سیدحسین نقوی حسینی در ارزیابی از تلاش‌های کاخ سفید برای جلوگیری از تصویب تحریم‌های جدیدعلیه ایران اظهار کرد: دولت آمریکا در شرایط خاصی قرار دارد و با توجه به اظهارتمایل دولت و نزدیک شدن به ایران و حل مناقشات بین آمریکا و ایران تلاش می‌کند تااز فرصت پیش آمده نهایت استفاده را ببرد.

وی افزود: در این شرایط گروه‌های افراطی، تندرو و گروه‌های تحت تاثیر لابی‌های صهیونیست فعال‌اند و تلاش می‌کنند تا با دولت آمریکا مقابله کنند. آن‌ها نمایندگانی در مجلس نمایندگان و سنا دارند که برای مقابله با دولت آمریکا تلاش می‌کنند. در این وضعیت دولت آمریکا تمامی تلاشش را به کار می‌برد تا از تغییر رویکردی که به تعبیرآن‌ها رخ‌ داده است، نهایت استفاده را ببرند.

وی گفت: آمریکا با مشکلات اقتصادی جدی روبروست و بحران اقتصادی آمریکا، اروپا راتهدید می‌کند. آمریکا تلاش می‌کند تا از این فرصت به نفع خود استفاده کند. ولی گروه‌های افراطی و تندی وجود دارند که سیاست‌های دولت آمریکا را قبول ندارند.

نقوی حسینی ادامه داد: جمهوری‌خواهان به عنوان رقیب حزبی دولت اوباما معتقدند نباید خط نزدیکی به ایران دنبال شود. رویکردی که به شدت از سوی لابی‌های صهیونیستی دنبال می‌شود. آن‌ها تلاش می‌کنند تا در مقابل دولت آمریکا بایستند.

وی در عین حال گفت: با وجود تمامی این مقابله‌ها ما هنوز تغییر رویکرد جدی دردولت آمریکا ندیدیم ولی باز هم همین اندازه تلاش دولت آمریکا برای حفظ وضع موجود وتصویب نشدن تحریم‌های جدید علیه ایران نشان می‌دهد که رویکرد دیپلماسی فعال ماتوانسته منفذ‌هایی را باز کند.

به گزارش ایسنا، وی هچنین در ارزیابی موافقت سران چهار سازمان یهودی با دولت آمریکا برای لغوتحریم‌ها تا مدت زمان محدودی گفت: در بین گروه‌های یهودی گروه‌هایی وجود دارند که گرایشات‌شان با صهیونیست‌ها تفاوت دارد. به طوری که حتی آن‌ها با سیاست‌های رژیم اشغالگر قدس به شدت مخالفند و معتقدند این نوع نگرش باعث سیاه‌بختی بشریت می‌شود.احتمالا سران چهار سازمان یهودی نیز از این جنس گروه‌ها هستند که تلاش می‌کنند دولت آمریکا تحت تاثیر لابی‌های صهیونیست قرار نگیرند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet