خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1392/08/18 11:11:27
سرویس اجتماعی
محسنی بندپی:

پوشش بیمه‌ای 168 قلم داروی بیماران خاص/ تلاش برای یکسان‌سازی منابع مالی صندوق‌های بیمه

رئیس سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه بیمه ها باید خدمات یکسانی به مردم ارایه دهند، گفت: یکسان سازی منابع مالی صندوق های بیمه را در اولویت کاری خود قرار می دهیم.
پوشش بیمه‌ای 168 قلم داروی بیماران خاص/ تلاش برای یکسان‌سازی منابع مالی صندوق‌های بیمه رئیس سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه بیمه ها باید خدمات یکسانی به مردم ارایه دهند، گفت: یکسان سازی منابع مالی صندوق های بیمه را در اولویت کاری خود قرار می دهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/51653.jpg پوشش,بیمه‌ای,168,قلم,داروی,بیماران,خاص/,تلاش,برای,یکسان‌سازی,منابع,مالی,صندوق‌های,بیمه Icana

انوشیروان محسنی بندپی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه عزم زیادی برای اجرای پزشک خانواده و یکپارچه سازی بیمه ها در سازمان بیمه سلامت وجود دارد، افزود: با توجه به هماهنگی که بین وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وجود دارد به طور حتم تلاش داریم که این مهم را در دستور کار خود قرار دهیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر استارت یکسان سازی بیمه‌ها زده شده و بدون شک با تمام انرژی و توان از تمام فرصت‌های موجود برای اجرایی کردن آن بهره خواهیم گرفت.

رئیس سازمان بیمه سلامت، با تاکید بر اینکه یکسان سازی بیمه‌ها راه حل رفع مشکلات درمان کشور است، تصریح کرد: اجرای این امر می تواند ما را در ارایه بهتر خدمات درمانی یاری کند.

محسنی بندپی با یادآوری زیر پوشش قرار گرفتن 168 قلم داروی بیماران صعب العلاج، تاکید کرد: در ابتدا با هماهنگی معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت، سازمان تامین اجتماعی و سازمان بیمه سلامت 134 قلم دارو و سپس 34 قلم دارو را زیر پوشش بیمه قرار دادیم تا بیماران خاص بتوانند از حمایت‌های لازم بیمه‌ای برخوردار شوند.

وی افزود: با توجه به زیر پوشش رفتن 168 قلم داروی بیماران خاص، برخی بیمه ها 50 درصد و برخی دیگر 90 درصد موظف به پرداخت هزینه این داروها شدند که البته یکسری از بیمه ها نیز هزینه داروها را به طور کامل بر عهده گرفتند.

رئیس سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه عمده‌ترین مشکل حوزه سلامت افزایش قیمت داروهای بیماران صعب‌العلاج بود، تصریح کرد: به طور حتم درصدد هستیم تا بیمه‌ها خدمات یکسانی را به بیماران ارایه دهند و همه بیماران از دفترچه یکسانی برخوردار شوند.

محسنی بندپی با تاکید بر اینکه یکسان سازی منابع مالی صندوق‌های بیمه از اقدامات بعدی سازمان بیمه سلامت است، تصریح کرد: به طور حتم سازمان بیمه سلامت با همکاری مجلس از توان، ظرفیت و منابع مالی پایدار استفاده کرده و بحث یکپارچه سازی را اجرا می‌کند.

وی با بیان اینکه  منابع مالی صندوق‌ها منبعی پایدار و مطمئن برای صندوق بیمه ایجاد می‌کند، ادامه داد: به طور حتم تلاش خواهیم کرد با یکسان‌سازی منابع مالی صندوق‌های بیمه، خدمات بهتری به بیماران ارایه شود.

رئیس سازمان بیمه سلامت، گفت: این سازمان درصدد است بیمه کارکنان دولت، روستایی و ... را بالا ببرد تا از این طریق دیگر صندوق‌های بیمه‌گر با استقبال در این طرح شرکت کنند./

پایان پیام     

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet