حلول ماه ربیع الاول
1392/08/17 14:35:40
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حیدری طیب:

بازنشسته شدن کارمندانی دارای سن بالا به جذب جوانان کمک می‌کند

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، نرخ بیکاری که توسط مرکز آمار برای استان کرمانشاه اعلام شده است را غیرواقعی خواند.
بازنشسته شدن کارمندانی دارای سن بالا به جذب جوانان کمک می‌کند عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، نرخ بیکاری که توسط مرکز آمار برای استان کرمانشاه اعلام شده است را غیرواقعی خواند. https://cdn.icana.ir/d/019/48097.jpg بازنشسته,شدن,کارمندانی,دارای,سن,بالا,به,جذب,جوانان,کمک,می‌کند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ سیدسعید حیدری‌طیب توضیح داد: نرخ بیکاری که به تازگی توسط مرکز آمار کشور اعلام شده و بر اساس آن کرمانشاه نرخ بیکاری کرمانشاه 10.5 درصد می باشد، غیر واقعی است و مسلما نرخ بیکاری استان خیلی بیشتر از آماری است که عنوان می‌شود. فکر می کنم دولت افرادی را که وام 10 میلیون تومانی گرفته‌اند را نیز جز آمار اشتغال آورده است.

وی خاطرنشان کرد: 50 درصد افرادی که به ما مراجعه می‌کنند مشکل‌شان بیکاری است.

وی با اشاره به وجود ظرفیت‌های مناسب در استان کرمانشاه، خاطرنشان کرد: سوء مدیریت و عدم توانایی در جذب سرمایه‌ها و همچنین پیامدهای ناشی از جنگ و بی‌توجهی به بازسازی استان بعد از جنگ باعث شده که کرمانشاه درگیر معضل بیکاری شود. بخش کشاورزی استان به دلیل بی‌توجهی مسوولین و مشکلات طبیعی وضعیت خوبی ندارد و 80 درصد صنایع استان نیز تعطیل است که این موارد نیز به افزایش نرخ بیکاری دامن می‌زد.

این عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه معتقد است: به دلیل تفاوت امکانات شهر و روستا بسیاری از کشاورزان از روستا به شهر مهاجرت کرده‌اند که این امر نیز باعث افزایش تعداد بیکاران می‌شود.

به گزارش ایسنا، وی با تاکید بر این‌که «برای حل مشکل بیکاری استان همه باید دست در دست هم دهند و برای ایجاد اشتغال واقعا کار کنند» یادآوری کرد: دولت نیز باید از دادن آمارهای غیر واقعی و همچنین ایجاد شغل‌های کاذب خودداری کند. افرادی که با سن بالا هنوز کارمند هستند باید بازنشسته شوند و نیروهای جوان جایگزین آن‌ها شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet