خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1392/08/17 15:03:17
سرویس دیگر رسانه‌ها_
توصیه رییس کمیسیون امنیت ملی به وزارت امور خارجه برای ارتباط با انگلیس:

مشکلات اتباع ایرانی در انگلیس در چهارچوب تبادل کاردار موقت باید حل شود

رییس کمیسیون امنیت ملی به وزارت امور خارجه برای ارتباط با انگلیس گفت: توصیه ما به وزارت امور خارجه کشورمان این است که در چهارچوب توافق بین ایران و انگلیس برای تردد کاردارهای موقت بین دو کشور، باید مشکل اتباع ایرانی در انگلیس حل شود ، چرا که در غیر این صورت این توافق بی خاصیت است.
مشکلات اتباع ایرانی در انگلیس در چهارچوب تبادل کاردار موقت باید حل شود رییس کمیسیون امنیت ملی به وزارت امور خارجه برای ارتباط با انگلیس گفت: توصیه ما به وزارت امور خارجه کشورمان این است که در چهارچوب توافق بین ایران و انگلیس برای تردد کاردارهای موقت بین دو کشور، باید مشکل اتباع ایرانی در انگلیس حل شود ، چرا که در غیر این صورت این توافق بی خاصیت است. https://cdn.icana.ir/d/019/51122.jpg مشکلات,اتباع,ایرانی,در,انگلیس,در,چهارچوب,تبادل,کاردار,موقت,باید,حل,شود Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با جمهوریت گفت: در عرف بین الملل هم سفیر غیر مقیم داریم و هم کاردار غیر مقیم و بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی سطح  روابط بین ایران و انگلیس محدود به کاردار شده است ، طبیعی است که توافق بین معاون آمریکای و انگلیسی وزارت امور خارجه کشورمان ، آقای تخت روانچی و سایمون گس نماینده انگلیس در 5+1 نیز درخصوص معرفی کارداری ترددی بین دو کشور در راستای الزامی است که مجلس شورای اسلامی برای دولت ایجاد کرده است.
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: جمهوری اسلامی ایران با برخی دیگر از کشورها نیز با همین روش ارتباط دارد، هم چون سنگاپور ، که ایران در این کشور سفیر غیر مقیم  دارد و برای انجام دادن کارها به این کشور رفته و مجددا به تهران باز می گردد.
بروجردی در خصوص ارتباط ایران و انگلیس تصریح کرد: به دلیل این که در ارتباط با انگلستان هر دو کشور دارای سفارت هستند، تصور نمی کنم منعی برای استفاده از نمایندگی سیاسی برای کاردارهای غیر مقیم وجود داشته باشد.
وی ادامه داد: تردد کاردارهای موقت بین ایران و انگلیس در شرایط فعلی از یک لحاظ نیز به معنای گشایش نمایندگی سیاسی بین دو کشور است ، البته باید دید ابعاد دیگر این توافق بین نماینده وزارت امور خارجه کشورمان و نماینده انگلیس چیست تا بتوان به طور یقین در این خصوص اظهار نظر کرد.
در عمل این توافق بین ایران و انگلیس باید به معنی حل مشکلات اتباع طرفین باشد به این معنی که اگر انگلیس باید با این تمهید مشکل ایرانیان مقیم انگلستان  را حل کند یا افرادی که برای  درمان یا هر امر دیگری قصد رفتن به انگلیس را دارند دیگر بعد از  این مرحله نباید ناگزیر باشند تا از کشورهای همجوار ویزا بگیرند.
بروجردی تصریح کرد:توصیه ما به وزارت امور خارجه کشورمان این است که در چهارچوب توافق بین ایران و انگلیس برای تردد کاردارهای موقت بین دو کشور، باید مشکل اتباع ایرانی در انگلیس حل شود ، چرا که در غیر این صورت این توافق بی خاصیت است.
 
تغییر سطح روابط بین ایران و انگلستان در گرو مجوز مجلس است
وی با تاکید بر این که مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص تعیین سطح روابط بین ایران و انگلیس دولت را ملزم به کاهش روابط بین دو کشور کرده است، گفت: هر گونه ارتقای سطح روابط بین دو کشور با توجه به مصوبه قبلی مجلس شورای اسلامی منوط به مصوبه دیگری از جانب مجلس است.
وی در ارزیابی از فضای مجلس برای تصویب مصوبه جدیدی در خصوص روابط بین دو کشور گفت: برای این مصوبه نیز باید منتظر بود و دید مجموعه کارها به چه نقطه ای می رسد چرا که از اساس نقش انگلیس همواره در ارتباط با مذاکرات هسته ای ایران و قطع نامه ها و تحریم ها نقش تخریبی بوده است.
 
تغییر رویکرد انگلیس در قبال ایران نقشی تعیین کننده درسطح روابط دو کشور دارد
 رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در شرایط فعلی تصور نمی کنم زمینه ای برای ارتقاء روابط در سطح سفیر بین ایران و انگلستان باشد ، اما با توجه به این که جک استروا، به عنوان نماینده پارلمان انگلیس درخواست آمدن به ایران را کرده و مجلس نیز با این امر در سطح گروه دوستی موافقت کرده است، اگر روند تحولات به گونه ای باشد که شاهد نوعی تغییر سیاست انگلیس در قبال جمهوری اسلامی ایران باشیم بدون شک روند کار صورت دیگری به خود می گیرد./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet