حلول ماه ربیع الاول
1392/08/17 15:33:48
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حقیقت پور:

مجلس در رای اعتماد به وزرای دولت یازدهم نهایت همکاری را داشته است

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت گفت: مجلس در مسئله رای اعتماد به وزرای دولت یازدهم همکاری بسیار خوبی با دولت داشت و در هیچ مجلسی وزیر اقتصاد از نمایندگان به صورت ۹۹ درصدی رای اعتماد کسب نکرده بود و این نشان می دهد که مجلس باب همکاری با دولت را باز کرده است.
مجلس در رای اعتماد به وزرای دولت یازدهم نهایت همکاری را داشته است عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت گفت: مجلس در مسئله رای اعتماد به وزرای دولت یازدهم همکاری بسیار خوبی با دولت داشت و در هیچ مجلسی وزیر اقتصاد از نمایندگان به صورت 99 درصدی رای اعتماد کسب نکرده بود و این نشان می دهد که مجلس باب همکاری با دولت را باز کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/43352.jpg مجلس,در,رای,اعتماد,به,وزرای,دولت,یازدهم,نهایت,همکاری,را,داشته,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ منصور حقیقت پور، عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت گفت: استیضاح حق نمایندگان است اما در خصوص این که آیا زمان فعلی برای استیاضح مناسب است یا خیر به طور مستقیم به عملکرد خود وزرا بستگی دارد.
نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود:بسیاری از نمایندگان معتقد هستند که وزیر نباید رفتارها و انتصاباتی داشته باشد که موجب نگرانی و دغدغه خاطر نمایندگان شود و در مقابل نیز می شنویم که وزیر مطرح می کند که انتصاب حق من است و در مقابل نیز باید گفت که استیضاح میز حق نمایندگان مجلس است.
حقیقت پور تصریح کرد:نمی توان انتظار داشت که یک طرف مسئله حقوق خود را اجرا کند و طرف دیگر موضوع را تحت فشار قرار داد تا حقوق خود را اجرا نکند چرا که از اساس تعامل مقوله ای دو طرفه است.
این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان این که نمایندگان خواهان افزایش لبه تفاهم و همکاری مجلس و دولت هستند، افزود: باید به این نکته توجه داشت که تعامل هدفی است در صورت خواست دو طرف محقق می شود .
وی ادامه داد: برای قیاس وزرای دولت یازدهم و دهم زود است و نباید امروز با گذشت سی تا چهل روز از دولت فعلی دست به چنین قیاس هایی زد.
حقیقت پور تاکید کرد: امید ما این است که فضای بین مجلس و دولت به شکلی باشد که کار به استفاده از ابزارهای نظارتی از قبیل سوال و استیضاح کشیده نشود.
وی افزود: تصور می کنم مجلس در مسئله رای اعتماد به وزرای دولت یازدهم همکاری بسیار خوبی با دولت داشت و وزیری در این مجلس رای آورد که در مجالس گذشته از ابتدای انقلاب تا به امروز نتوانمسته بود رای اعتماد کسب کند.
حقیقت پور در این خصوص تصریح کرد: در هیچ مجلسی وزیر اقتصاد از نمایندگان به صورت 99 درصدی رای اعتماد کسب نکرده بود و این نشان می دهد که مجلس باب همکاری با دولت را باز کرده است.
به گزارش مجلس نیوز(پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)، نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خواهان اختصاص زمان بیش تری از جانب وزرای دولت و رییس دولت برای حضور در  کمیسیون های تخصصی مجلس شد و تاکید کرد:دولت نیز باید تلاش کند تا بیش تر با مجلس تفاهم داشته باشد و خیر این تفاهم و همکاری بدون شک بیش از همه به دولت می رسد ./
 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet