شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/11/19 14:40:00
سرویس فرهنگی
سی سال حکومت اسلامی (17)

اکرمی: محتوای فرهنگ جمهوری اسلامی ایران، اسلام ناب محمدی است

"سیدرضا اکرمی" تصریح کرد: محتوای فرهنگ جمهوری اسلامی ایران، اسلام ناب محمدی است.

نماینده مردم تهران در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص دستاوردهای انقلاب اسلامی در بخش فرهنگ گفت: برای واژه فرهنگ صدها تعریف وجود دارد و نمی‌شود یک تعریف معین برای آن داشت ولی آنچه که مسلم است در سی سال قبل فرهنگ شاهنشاهی بود تا آنجا که مردم می‌گفتند شاه سایه خدا است.

وی خاطرنشان کرد: اما امروز فرهنگ جمهوری اسلامی است که مردم در همه موارد نظام باید نقشی داشته باشند و این همان جمهوری اسلامی است که محتوای آن اسلام ناب محمدی است.

کرمی تصریح کرد: مردم ایران سی سال قبل هم مسلمان بودند ولی در سیستم حکومتی اصلاً اسلام مطرح نبود و کار به جایی ‌رسید که در سال 1342 سوگند به قرآن را حذف کردند و می‌توان گفت که حکومت ایران داشت تبدیل به حکومت لائیک می‌شد در حالیکه امروز قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بر اساس مبانی اسلام تدوین شده است.

عضو کمیسیون فرهنگی ادامه داد: آن روز مردم مسلمان بودند ولی نظام به اسلام توجهی نداشت ولی امروز هم مردم و هم نظام به اسلام توجه خاص دارند.

نماینده تهران خاطر نشان کرد: ما امروز به سمت اجرایی کردن مبانی اسلام حرکت کرده‌ایم ولی در گذشته آنقدر مشکلات را بر مردم تحمیل می‌کردند که در اجرا نمی‌توانستیم آن مبانی ناب را در بخش‌های مختلف اجرا کنیم که مهمترین دلایل آن هشت سال جنگ تحمیلی بود و پس از آن تحریم‌ها.

وی با اشاره به اینکه بحث عدالت در برنامه پنج ساله پنجم و کاهش طبقاتی مد نظر قرار گرفته است گفت: ما باید فرهنگ مبانی اسلام ناب را در مقام عمل به توده مردم ارائه کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet