حلول ماه ربیع الاول
1392/08/18 10:07:12
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جعفرزاده:

قیمت حامل‌های انرژی در سال آینده با شیب ملایم افزایش یابد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت که قیمت حامل‌های انرژی در سال آینده باید با شیب ملایمی افزایش یابد و در قبال آن برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر تدبیر شود.
قیمت حامل‌های انرژی در سال آینده با شیب ملایم افزایش یابد عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت که قیمت حامل‌های انرژی در سال آینده باید با شیب ملایمی افزایش یابد و در قبال آن برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر تدبیر شود. https://cdn.icana.ir/d/019/47750.jpg قیمت,حامل‌های,انرژی,در,سال,آینده,با,شیب,ملایم,افزایش,یابد Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ غلامعلی جعفرزاده درباره نحوه پیش‌بینی هدفمندی یارانه‌ها در بودجه سال آینده گفت: من دولت را به رعایت قانون توصیه و فکر می‌کنم دولت باید شجاعانه ورود پیدا کند، قانون را که در مجموع قانون درستی است، اجرا کند و از جوسازی نترسد.
وی افزود: اگر واقعیت پرداخت نقدی برای مردم تبیین شود که چه خسارت بزرگی به کشور وارد می‌کند من مطمئنم مردم خودشان خواهند گفت که این یارانه نقدی را نمی‌خواهند.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بحث هدفمند کردن یارانه‌ها با موضوع کمک به اقشار ضعیف برای جبران گران شدن حامل‌های انرژی هیچ ربطی به هم ندارند و هدفمندی باید به قدرت به راه خود ادامه دهد چرا که این دیگر گزینه انتخابی ما نیست چرا که ما چاره‌ای جز حذف یارانه‌ها و افزایش قیمت حامل‌های انرژی نداریم زیرا منابعی برای تامین آن وجود ندارد قبلا دولت پولی را به جای مردم پرداخت می کرده و اکنون دیگر نمی‌تواند این پول را پرداخت کند و این یعنی هدفمندی یارانه‌ها.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یادآور شد: در حال حاضر جز حذف یارانه حامل‌های انرژی و رساندن آن به قیمت واقعی چاره‌ای نیست و چگونگی کمک به اقشار آسیب‌پذیر هم گزینه بعدی است که در قانون برایش تدبیر شده بود اما متاسفانه بی‌قانونی ما را به این جا کشاند. برای کمک به این اقشار نیازی نیست که حتما به آنها پول پرداخت شود بلکه می‌توان از کمک‌های غیرنقدی برای حمایت از آنها استفاده کرد که اثر تورم‌زایی هم ندارد.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، جعفرزاده با بیان اینکه افزایش قیمت حامل‌های انرژی در سال 93 می‌تواند با شیب کندی عملیاتی شود، اظهار کرد: اگر در جایی دیدیدم که تورم بالاست، ممکن است این شیب را کندتر کنیم و اگر دیدیم اوضاع آرام است می‌توان این شیب را تندتر پیش‌بینی کرد اما توقف هدفمندی تقریبا غیرممکن است./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet