هدر اصلی
1392/08/18 10:08:46
سرویس دیگر رسانه‌ها_
زارع:

70 درصد ظرفیت تولید کشور بلا استفاده است

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر وحدت و هماهنگی بیش‌تر تیم اقتصادی دولت اظهار کرد: در حال حاضر کشور نیاز به ظرفیت جدید ندارد و می‌توانیم از ظرفیت‌های بلا استفاده بهره‌برداری کنیم که در حال حاضر نیز حدود ۷۰ درصد ظرفیت تولید کشور بلا استفاده است.
70 درصد ظرفیت تولید کشور بلا استفاده است سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر وحدت و هماهنگی بیش‌تر تیم اقتصادی دولت اظهار کرد: در حال حاضر کشور نیاز به ظرفیت جدید ندارد و می‌توانیم از ظرفیت‌های بلا استفاده بهره‌برداری کنیم که در حال حاضر نیز حدود 70 درصد ظرفیت تولید کشور بلا استفاده است. https://cdn.icana.ir/d/019/44044.jpg 70,درصد,ظرفیت,تولید,کشور,بلا,استفاده,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ رحیم زارع با بیان این‌که قضاوت‌کردن در مورد سیاست‌های اقتصادی دولت فعلا زودهنگام است گفت: روحانی دولتی را تحویل گرفت که بیش از 40 درصد تورم، نرخ بیکاری 12/7 درصد، و رشد اقتصادی 5/8- درصد را داشت.
وی به مشکلاتی از قبیل عدم تعادل در بازار ارز و یا تحریم‌ها اشاره و تصریح کرد: حتی در مسائلی مانند اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها نیز نوع اجرای آن خوب نبود که اگر قرار است ادامه یابد باید روند آن اصلاح شود.
این عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که در شرایط تورمی در اوج نقدینگی نزدیک به 500 هزار میلیارد تومان قرار داریم، اظهار کرد: متاسفانه تولید کشور با محدودیت‌های مالی مواجه است و نتوانسته‌ایم تسهیلات را به بخش تولید تزریق کنیم.
زارع در ادامه با تاکید بر وحدت و هماهنگی تیم اقتصادی دولت خاطرنشان کرد: تیم اقتصادی دولت باید تلاش کند تا با یکدیگر هماهنگ‌تر باشد، ‌زیرا اقتصاد و تیم اقتصادی ضد و نقیض پاسخگو نیست چرا که شرایطی را در جامعه به وجود می‌آورد که نهایتا سبب آسیب به بخش های تولیدی به ویژه تولیدکنندگان می‌شود.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: البته رییس جمهور و نیز رییس بانک مرکزی براساس برنامه های دولت اعلام کرده‌اند که یکی از برنامه‌های فعلی‌شان ساماندهی نرخ تورم تا پایان سال است یعنی از حدود 44 درصد به 25 یا 36 درصد کاهش پیاد کند بنابراین چنین موضوعاتی می‌تواند امیدی را در دل مردم ایجاد کند.
وی با بیان این‌که ما باید شاخص‌ها را ساماندهی کرده و تورم را کاهش دهیم، اظهار کرد: در شرایطی که رشد اقتصادی منفی است دولت جدید نیاز به ظرفیت‌سازی ندارد و باید از ظرفیت‌ بلا استفاده بهره‌ گیرد البته حدودا 70 درصد ظرفیت تولید در کشور بلااستفاده است.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، زارع ضمن تاکید بر این نکته که باید تسهیلات به بخش تولید تزریق شود گفت: زمانی که تولید وجود داشته باشد عرضه هم زیاد می‌شود و در این شرایط علاوه بر کاهش قیمت‌ها، رشد اقتصادی افزایش می‌یابد و چه بسا به اشتغالزایی هم کمک می‌کند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet