حلول ماه ربیع الاول
1392/08/18 10:31:04
سرویس استان ها

دیدگاه مجلس به وزیر پیشنهادی ورزش منفی نیست

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه انتصاباتی که در وزارت علوم انجام شده نوعی بی احترامی به مجلس است، گفت : جریانی به دنبال این است که مجلس را به واکنش جدی وادار کند.
دیدگاه مجلس به وزیر پیشنهادی ورزش منفی نیست عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه انتصاباتی که در وزارت علوم انجام شده نوعی بی احترامی به مجلس است، گفت : جریانی به دنبال این است که مجلس را به واکنش جدی وادار کند. https://cdn.icana.ir/d/019/43236.jpg دیدگاه,مجلس,به,وزیر,پیشنهادی,ورزش,منفی,نیست Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ محمد دهقانی عضو هیات رئیسه مجلس در خصوص نصرالله سجادی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان گفت: به نظر می رسد نمایندگان نسبت به وی دیدگاه منفی ندارند اما تصمیم نهایی بستگی به روز یکشنبه و سخنان موافقان، مخالفان و خود آقای سجادی دارد ولی به طور کلی دیدگاه منفی راجع به وی در بین نمایندگان بسیار کم است.
نماینده مردم چناران همچنین در بخش دیگری از گفتگوی خود با اشاره به نامه 150 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور در خصوص انتصابات وزیر علوم عنوان کرد: از آنجا که هفته آینده به جز روز یکشنبه مجلس جلسه علنی ندارد شرایط فعلی برای طرح استیضاح وزیر مناسب نیست. از طرف دیگر وزیران دولت به تازگی رای اعتماد گرفته اند بنابراین نمایندگان تمایل ندارند که خیلی سریع وارد فضای استیضاح شوند، از این رو خطاب به رئیس جمهور نسبت به انتصابات وزیر علوم نامه نوشته اند.
دهقانی ادامه داد: به نظر می رسد جریانی در پشت جریانات سیاسی تلاش می کند که بین مجلس و دولت درگیری ایجاد کند در حالی که مجلس تا این لحظه از این درگیری ها پرهیز کرده یعنی به هیچ عنوان تمایل نداشته با دولتی که به تازگی روی کار آمده درگیر شود.
وی گفت: در همین راستا مجلس به وزیران پیشنهادی دولت با نگاه مثبت رای اعتماد داد و حتی از بین سه وزیری که در هفته گذشته معرفی شده اند به دو وزیر رای اعتماد داد؛ نگاه مجلس نگاه چالش دار به دولت ندارد بلکه نگاهی همراه با تعامل مثبت دارد.
عضو هیات رئیسه مجلس ادامه داد: بدون شک خطی در پشت صحنه به دنبال ایجاد درگیری بین دولت و مجلس است تا ناکامی های احتمالی که در آینده پیش خواهد آمد را برگردن مجلس بیاندازد.
دهقانی با اشاره به اینکه متاسفانه این فضا در دولت های گذشته هم وجود داشته خاطرنشان کرد: دولت های قبل هم به دنبال این بودند که ناکامی های خود را بر گردن یک دشمن فرضی بیاندازند.
وی با تاکید بر اینکه من نمی خواهم دولت را متهم کنم یادآور شد: اما برخی جریانات سیاسی به دنبال این مساله هستند.
به گزارش خبرگزاری مهر، عضو هیات رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه برخی اقدامات بی احترامی به مجلس تلقی می شود که این اقدامات نیز در راستای همین جریان به وجود آمده است، گفت: انتصاباتی که الان در وزارت علوم اتفاق افتاده نوعی بی احترامی به مجلس است، جریانی به دنبال این است که مجلس را به واکنش جدی وادار کند؛ این سوال جدی مطرح است که با چه انگیزه ای چنین اقداماتی را انجام می دهند اما باید زمان سپری شده تا فضا برای قضاوت مهیا شود./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet