خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1392/08/18 10:33:55
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بروجردی:

هیچ ساز مخالفی درباره فعالیت تیم مذاکره کننده هسته ای قابل قبول نیست

علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به حمایت قاطع مقام معظم رهبری از تیم مذاکره کننده هسته ای و تلاش آنان برای تحقق حقوق ملت ایران، هیچگونه ساز مخالفی در این زمینه قابل قبول نیست.
هیچ ساز مخالفی درباره فعالیت تیم مذاکره کننده هسته ای قابل قبول نیست علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به حمایت قاطع مقام معظم رهبری از تیم مذاکره کننده هسته ای و تلاش آنان برای تحقق حقوق ملت ایران، هیچگونه ساز مخالفی در این زمینه قابل قبول نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/51122.jpg هیچ,ساز,مخالفی,درباره,فعالیت,تیم,مذاکره,کننده,هسته,ای,قابل,قبول,نیست Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ بروجردی با تاکید بر حمایت قاطع مجلس شورای اسلامی از تیم مذاکرات هسته ای، گفت: مجلس موضع حمایتی خود را از این مذاکرات ادامه خواهد داد.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: همه منتظرند تا نتیجه این مذاکرات را ببینند اما نشانه های اولیه نشان از مثبت بودن آن دارد.
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری تکلیف همه را در حمایت از دولت مشخص فرموده اند، اظهار داشت: رهبری معظم انقلاب با حمایت تیم مذاکره کننده و کار بردن تعبیر بی نظیر بچه های انقلاب برای آنان حجت را بر همه تمام کرده اند و نظر ایشان نیز فصل الخطاب برای همه نیروهای داخلی است.
بروجردی با تاکید بر اینکه تیم مذاکره کننده هسته ای امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز به پشتوانه عظیم ملی دارند، گفت: ملت ایران نیز حامی مذاکرات است زیرا این موضوع مساله ای ملی است و باید به صورت ملی به آن نگریسته شود.
وی تلاش همه ارکان نظام را تثبیت حق هسته ای جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: هزینه های هنگفتی برای دستیابی به این حق پرداخت شده که شهادت دانشمندان هسته ای به دست دشمنان ملت بخشی از آن است و بر این اساس ملت ایران برای تثبیت این حق باید سرمایه گذاری ملی داشته باشند.
بروجردی موضوع هسته ای نقطه وفاق و همدلی در کشور دانست و گفت: بهانه تراشی و مخالفت با مشی تیم مذاکره کننده قابل قبول نیست، گر چه دشمن سعی می کند با اختلاف افکنی، به بحران سازی دست بزند.
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه تیم مذاکره کننده هسته ای بر اساس نقشه راه ترسیم شده از سوی نظام حرکت می کند، گفت: تیم مذاکره کننده تا کنون موفق عمل کرده است که آمدن وزیران امور خارجه کشورهای 1+5 به ژنو نشان از پیشرفت کار مذاکرات و ارتقاء سطح آن دارد.
بروجردی در ادامه تثبیت حق ملی مردم ایران و عبور از مساله تردید از حق غنی سازی را نکات محوری و مهم دانست که تیم مذاکره کننده هسته ای بر مبنای آن در مذاکرات اخیر شرکت کرده است.
وی ادامه داد: ملموس ترین نتیجه این مذاکرات باید سیر نزولی تحریم های ظالمانه به عنوان یک شرط لازم برای تداوم آن باشد.
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به انزوا و آشفتگی رژیم صهیونیستی به دنبال این مذاکرات، اظهار داشت: علی رغم کارشکنی های رژیم صهیونیستی و پریشان گویی بنیامین نتانیاهو که با حالی آشفته بیان شده که ناشی از نگران آنان از توافق در ژنو است، شرایط برای توافقی اصولی فراهم است که این اتفاق مهمی محسوب می شود.
وی دستیابی به این توافق را در تاریخ مذاکرات هسته ای ایران کم نظیر دانست و گفت: اگر توافقی نیز صورت نگیرد باز هم برنده ملت ایران است و بازنده کسانی خواهند بود که در این مذاکرات تلاش های خود را برای توقف ایران به کار گرفتند.
تازه ترین مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 از روز پنجشنبه در ژنو بین نمایندگان دو طرف آغاز شده و دوطرف در آستانه توافقی بزرگ در این زمینه قرار گرفته اند به گونه ای که وزیران خارجه کشورهای آمریکا، فرانسه، انگلیس و آلمان روز گذشته خود را به ژنو رساندند و قرار است امروز (شنبه) وزیران خارجه روسیه و چین نیز وارد ژنو شوند.
به گزارش خبرگزاری ایرنا، مذاکرات سه جانبه بین جان کری وزیر خارجه آمریکا، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران، و کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز جمعه تا پاسی از شب در ژنو ادامه داشت و ادامه این مذاکرات به امروز موکول شد./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet