هدر اصلی
1392/08/18 11:33:23
سرویس سیاسی
نقوی حسینی:

1+5 باید تکلیف خود را با جنگ‌طلبی صهیونیست‌ها مشخص کند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه رژیم صهیونیستی از تنش میان غرب و ایران بیشترین بهره را می برد، گفت: ۱+۵ باید تکلیف خود را با جنگ‌طلبی صهیونیست‌ها مشخص کند.
1+5 باید تکلیف خود را با جنگ‌طلبی صهیونیست‌ها مشخص کند سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه رژیم صهیونیستی از تنش میان غرب و ایران بیشترین بهره را می برد، گفت: 1+5 باید تکلیف خود را با جنگ‌طلبی صهیونیست‌ها مشخص کند. https://cdn.icana.ir/d/019/42817.jpg 1+5,باید,تکلیف,خود,را,با,جنگ‌طلبی,صهیونیست‌ها,مشخص,کند Icana

حسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارنظر نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه هرگونه توافق اعضای 1+5 با ایران برسر مسائل هسته ای مورد قبول اسرائیل نیست، گفت: رژیم اشغالگر قدس در جایگاهی نیست که بخواهد برای ایران و روابط جمهوری اسلامی با سایر کشورها اظهار نظر کند، مذاکرات مطابق پیشنهادات جمهوری اسلامی پیش می رود و 1+5 باید تکلیف خود را با جنگ‌طلبی صهیونیست‌ها مشخص کند.

نماینده مردم ورامین وپیشوا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رژیم صهیونیستی تا کنون از خصومت غرب علیه ایران نهایت بهره برداری را داشته و اکنون که این خصومت در حال کاهش است، مقامات این رژیم ازشرایط موجود عصبانی هستند، از این رو این کشورهای عضو 1+5 بوده که باید در این برهه از زمان نشان دهند که تحت سیطره لابی های صهیونیسم نیستند.

وی افزود: آمریکا باید بین منافع ملی خود و منافع رژیم صهیونیستی یکی را انتخاب کند بنابراین مقامات آمریکا اظهارنظر بنیامین نتانیاهو درباره توافقات صورت گرفته میان ایران و1+5 را نمی پذیرند چون اگر تحت تاثیر صهیونیست ها قرارگیرند استقلال آمریکا زیر سوال می رود.

این نماینده مجلس نهم با تاکید براینکه رژیم صهوینیستی از تنش میان غرب و ایران بیشترین بهره را می برد، تصریح کرد: رژیم صهیونیستی تا کنون تلاش کرده تا از ظرفیت  کشورهای غربی در جهت تضعیف ایران استفاده کند، اگر این خصومت حذف یا کاهش پیدا کند، صهیونیست‌ها بزرگترین ظرفیت خود را برای مقابله با ایران ازدست می دهند، از این رو طبیعی است که به شدت نگران می شوند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس، گفت: البته برای مذاکرات راه سختی در پیش است، زیرا فاصله میان مطالبات مذاکره کنندگان بسیار زیاد است، ما  حق غنی سازی را در خاک ایران حفظ خواهیم کرد، بنابراین مذاکرات نیازمند گفت و گوهای بیشتری است.

به دنبال مذاکرات ایران با اعضای 1+5 و توافقات احتمالی، نتانیاهو اعلام کرده که رژیم صهیونیستی توافق هسته ای با ایران را به طور کامل رد می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet