حلول ماه ربیع الاول
1392/08/18 13:45:12
سرویس اجتماعی
عزیری فارسانی مطرح کرد: بی‌تمایلی قشر نخبه به داشتن فرزند

کاهش رشد جمعیت به 3/1 دهم درصد/ضرورت تزریق اعتبار برای اجرای سیاست‌های جمعیتی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه رشد جمعیت به ۳/۱ دهم درصد کاهش پیدا کرده است، گفت: با توجه به اینکه قرار است قانون سیاست‌های جمعیتی کشور در مجلس اصلاح شود باید اعتباری برای این مهم در لایحه بودجه سال ۹۳ لحاظ شود.
کاهش رشد جمعیت به 3/1 دهم درصد/ضرورت تزریق اعتبار برای اجرای سیاست‌های جمعیتی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه رشد جمعیت به 3/1 دهم درصد کاهش پیدا کرده است، گفت: با توجه به اینکه قرار است قانون سیاست‌های جمعیتی کشور در مجلس اصلاح شود باید اعتباری برای این مهم در لایحه بودجه سال 93 لحاظ شود. https://cdn.icana.ir/d/019/46625.jpg کاهش,رشد,جمعیت,به,3/1,دهم,درصد/ضرورت,تزریق,اعتبار,برای,اجرای,سیاست‌های,جمعیتی Icana

حمیدرضا عزیزی فارسانی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه شرایط موجود در کشور باعث  رشد منفی جمعیت شده است، افزود: به طور حتم اگر به همین منوال پیش رویم در چند سال آینده، تنها 30 میلیون نفر جمعیت ایران را تشکیل می‌دهند.

نماینده مردم کیار، کوهرنگ، اردل و فارسان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه در اجرای سیاست‌های جمعیتی لازم است نگاهی علمی به مسایل داشته باشیم، ادامه داد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر افزایش جمعیت در کشور لازم است تا رشد جمعیت را هدفمند کنیم و با اتخاذ سیاست‌گذاری‌های درست روند رشد را بر اساس اصول علمی، کارشناسی، فرهنگی و اجتماعی کنترل کنیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ با یادآوری اینکه تمایل نداشتن زوجین به باروری کاهش جمعیت را به وجود آورده است، تصریح کرد: متاسفانه این مهم در قشر نخبه و فرهیخته نیز افزایش یافته و خیلی از این افراد تمایلی به داشتن فرزند ندارند.

عزیزی‌فارسانی، با انتقاد از اینکه در حال حاضر رشد جمعیت حدود 3/1 دهم درصد است،‌ یادآور شد: به طور حتم این کاهش جمعیت با فرهنگ‌سازی درست و بهبود شرایط اقتصادی جبران خواهد شد.

وی، با بیان اینکه قرار است قانون سیاست‌های جمعیتی کشور در مجلس اصلاح شود، افزود: در این شرایط بودجه ای برای این مهم در لایحه بودجه سال 93 لحاظ خواهیم کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه پیشنهاد اختصاص بودجه از محل حذف سه دهک یارانه‌ها می‌تواند راه‌حلی خوبی برای تامین منابع اجرای سیاست‌های جمعیتی باشد، افزود: در نظر گرفتن اعتبار از محل حذف یارانه سه دهک پردرآمد یا تامین اعتبار برای اجرای کامل مرخصی زایمان برای مادران شاغل می تواند انگیزه‌ای برای افزایش جمعیت باشد زیرا به دلیل کمبود اعتبار قانون مرخصی زایمان در بسیاری از سازمان‌ها اجرا نمی‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet