حلول ماه ربیع الاول
1392/08/18 12:22:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بشیری:

برخی انتصابات فرجی دانا نگران کننده است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: برخی انتصابات دکتر فرجی دانا نگرانی هایی را در مجلس به ویژه کمیسیون آموزش و تحقیقات ایجاد کرده است.
برخی انتصابات فرجی دانا نگران کننده است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: برخی انتصابات دکتر فرجی دانا نگرانی هایی را در مجلس به ویژه کمیسیون آموزش و تحقیقات ایجاد کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/43056.jpg برخی,انتصابات,فرجی,دانا,نگران,کننده,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ فرهاد بشیری با اشاره به عزل و نصب های صورت گرفته توسط وزیر علوم اظهار داشت: برخی انتصابات و عزل و نصب های فرجی دانا به عنوان وزیر علوم و آقای توفیقی به عنوان سرپرست سابق وزارت علوم نگرانی هایی را بین نمایندگان مجلس بویژه کمیسیون آموزش و تحقیقات ایجاد کرده است.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: به همین دلیل اعضای کمیسیون از آقای فرجی دانا دعوت و از وی درباره این عزل و نصب ها سوال کردند و نگرانی های نمایندگان را با وزیر علوم در میان گذاشتند.
وی ادامه داد: آقای فرجی دانا نیز در پاسخ به سوالات نمایندگان کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی توضیحاتی را ارائه کرد و بیان داشت که اگر دستگاههای مسئول و مرتبط، صلاحیت افراد انتصابی را تأیید نکنند، حتی اگر منصوب شده باشند عذر آنان را خواهم خواست.
بشیری اضافه کرد: برخی از نمایندگان مجلس به دنبال استیضاح و برخی نیز به دنبال سوال از وزیر علوم درباره انتصابات اخیر در صحن علنی مجلس هستند که بنده دقیق نمی دانم این کار با محوریت چه کسانی انجام می شود.
نماینده پاکدشت در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تعدادی از نمایندگان مجلس نیز نامه ای به رییس جمهور نوشتند و نسبت به انتصابات اخیر انتقاد کردند.
وی بیان داشت: در این نامه نمایندگان مجلس به رییس جمهور اعلام کردند که قصد همکاری با دولت را دارند و باید طوری عمل شود که روابط بین دولت و مجلس دچار خدشه نشود.

استیضاح وزیر کشور منوط به عملکرد وی است
به گزارش خبرگزاری مهر، این نماینده مجلس درباره آخرین وضعیت استیضاح وزیر کشور بیان داشت: تعدادی از نمایندگان برای استیضاح وزیر کشور امضا جمع کرده بودند اما هنوز آن را تحویل هیئت رییسه مجلس نداده اند و این تحویل منوط به عملکرد وی دارد.
گفتنی است 150 نفر از نمایندگان مجلس با ارسال نامه ای به رییس جمهور از انتصابات اخیر در وزارت علوم انتقاد کردند در بخش از این نامه آمده است: جناب آقای روحانی قلبا و قویا علاقه‌مند به همکاری با دولت جناب‌عالی هستیم. مصرانه خواستاریم جناب آقای فرجی‌دانا را به تجدیدنظر در این انتصابات و برخی انتصابات سوال برانگیز دیگر دلالت فرمایید. ما نگران آنیم که چنین رفتارهایی فضای روشن و مثبت فعلی رابطه دولت و مجلس را تیره و تار سازد و موجب بروز واکنش‌هایی شود که نتیجه‌ای جز ایجاد مشکل برای دولت و اتلاف وقت و نیروی همگان در بر نخواهد داشت.
در پایان نامه نمایندگان امضا کننده از رئیس‌جمهور خواسته‌اند تا مداخله کرده و جلوی بروز این مشکل را بگیرند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet