هدر اصلی
1392/08/18 13:25:54
سرویس اقتصادی
زارع:

حذف ایران کد و شبنم عجولانه و غیرکارشناسی است

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص حذف ایران کد و طرح شبنم گفت: در مقطع فعلی باید معایب طرح های ایران کد و شبنم را برطرف کرد و حذف کلی ایران کد و طرح شبنم کار عجولانه ای است و این کار در شرایط فعلی خیلی به صلاح نیست.
حذف ایران کد و شبنم عجولانه و غیرکارشناسی است سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص حذف ایران کد و طرح شبنم گفت: در مقطع فعلی باید معایب طرح های ایران کد و شبنم را برطرف کرد و حذف کلی ایران کد و طرح شبنم کار عجولانه ای است و این کار در شرایط فعلی خیلی به صلاح نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/51683.jpg حذف,ایران,کد,و,,شبنم,عجولانه,و,غیرکارشناسی,است Icana

رحیم زارع در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به معایب و مزایای طرح شبنم و ایران کد گفت: قبول دارم اجرای طرح های ایران کد و شبنم معایبی داشته اند اما نکته مهم این است که این طرح ها مزایای نیز در سیستم تجارت و بازرگانی کشور داشته است.

نماینده مردم آباده، بوانات وخرم بید در مجلس شورای اسلامی افزود: باید توجه داشت در مقطع فعلی باید معایب طرح های ایران کد و شبنم را برطرف کرد و حذف کلی ایران کد و طرح شبنم کار عجولانه ای است و این کار در شرایط فعلی خیلی به صلاح نیست.

این نماینده مردم در مجلس نهم در خصوص معایب ایران کد و طرح شبنم ادامه داد: شاید اجرای ایران کد و طرح شبنم مقداری در روند صادرات تاخیر ایجاد کند اما اینکه بخواهیم کلیت آن را حذف کنیم خیلی توجیه کارشناسی ندارد.

زارع ادامه داد: نکته مهم این است که با وجود معایب و مزایای طرح های ایران کد و شبنم، نمی توان از سوء مدیریت در امر بازرگانی و صاردات غافل شد و همه مشکلات را به طرح های ایران کد وشبنم ربط داد .

وی گفت: در هر صورت اجرای طرح شبنم و ایران کد بطور نسبی در موضوع صادارت شفافیت ایجاد کرده بود و از طرفی در زمینه مبارزه با قاچاق کالا نیز تا حدی موفق بوده است لذا باید مشکلات این طرح ها حل شود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: در شرایط فعلی که مورد تحریم های ناجوانمردانه دشمنان قرار گرفته ایم استفاده از طرح های ایران کد وشبنم بطور نسبی  مناسب است البته برای تسهیل تجارت و بازرگانی نباید استفاده از سیستم پنجره واحد تجاری را فراموش کرد./

پایان پیام

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet