هدر اصلی
1392/08/18 13:35:27
سرویس سیاسی
پورمختار تشریح کرد:

دلایل احضار احمدی‌نژاد به دادگاه/ارسال پرونده 16میلیاردتومانی دانشگاه ایرانیان به دادستانی

رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس، با بیان اینکه شکایت این کمیسیون از دولت دهم و احمدی‌نژاد به دوره هشتم مجلس بر می‌گردد، گفت: احمدی‌نژاد برای این شکایات باید در دادگاه حاضر ‌شود.
دلایل احضار احمدی‌نژاد به دادگاه/ارسال پرونده 16میلیاردتومانی دانشگاه ایرانیان به دادستانی رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس، با بیان اینکه شکایت این کمیسیون از دولت دهم و احمدی‌نژاد به دوره هشتم مجلس بر می‌گردد، گفت: احمدی‌نژاد برای این شکایات باید در دادگاه حاضر ‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/46974.jpg دلایل,احضار,احمدی‌نژاد,به,دادگاه/ارسال,پرونده,16میلیاردتومانی,دانشگاه,ایرانیان,به,دادستانی Icana

محمدعلی پورمختار در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به حضور محمود احمدی‌نژاد در شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران برای پاسخگویی به شکایت کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس، گفت: شکایت مربوطه به دوره هشتم مجلس بوده و احمدی‌نژاد برای این شکایات در دادگاه حاضر می‌شود.

نماینده مردم بهار و کبودر آهنگ در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بر اساس اصل 140 قانون اساسی اگر رئیس جمهور، معاونان و وزراء احیاناً مرتکب جرم عادی شدند، این جرم باید با اطلاع مجلس در دادگاه عمومی دادگستری رسیدگی شود.

وی در تشریح دلایل شکایت کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس از محمود‌ احمدی‌نژاد، تصریح کرد: تأخیر در معرفی کردن وزیر ورزش و جوانان به مجلس و ابلاغ نکردن مصوبه‌های نهاد قانون‌گذاری از سوی دولت در دوره هشتم از مهم‌ترین محورهای شکایت این کمیسیون از دولت دهم است.

رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس، با بیان اینکه هنوز پرونده احمدی‌نژاد و دولت دهم درباره بحث انتقال 16 میلیارد تومان به حساب دانشگاه ایرانیان در حال بررسی است، افزود‌: دیوان محاسبات برای بررسی بیشتر، این پرونده را به دادستانی کشور کل ارسال کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet