خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/08/19 13:18:13
سرویس اقتصادی
قادری مطرح کرد:

ضرورت افزایش نرخ سودبانکی /دهک‌های پردرآمد قابل شناسایی است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: افزایش نرخ سود بانکی باعث می شود که منابع از خارج سیستم بانکی به داخل بانکها منقل شده و نقدینگی بانکها افزایش یابد.
ضرورت افزایش نرخ سودبانکی /دهک‌های پردرآمد قابل شناسایی است عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: افزایش نرخ سود بانکی باعث می شود که منابع از خارج سیستم بانکی به داخل بانکها منقل شده و نقدینگی بانکها افزایش یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/44581.jpg ضرورت,افزایش,نرخ,سودبانکی,/دهک‌های,پردرآمد,قابل,شناسایی,است Icana

جعفر قادری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت افزایش نرخ سود بانکی، ‌گفت: افزایش سود سپرده ها باعث می شود که منابع از خارج سیستم بانکی به داخل بانکها منتقل شده و نقدینگی بانکها افزایش یابد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حجم بالای نقدینگی در جامعه ، افزود: افزایش نرخ سودبانکی هزینه اخذ تسهیلات را برای تولید کننده بالا می برد اما یک بخشی از این هزینه ها با پرداخت یارانه باید جبران خواهد شد تا فشاری هم به تولید کننده وارد نشود.

وی درباره قابل شناسایی نبودن دهک های درآمدی به عنوان یک معضل ، گفت: قابل شناسایی هستند و من تصور می کنم در فرصت سه ماهه بانک های اطلاعاتی مربوط به خودرو، املاک و مستقلات، درآمد افراد در دستگا های دولتی و غیردولتی ، سهام افراد، گردش موجودی افراد (سپرده های بانکی) و مجوزهای خاص مجموع ثروت های افراد است، قابل محاسبه است.

قادری افزود: به نظر می رسد نگرانی سیاسی در دولت و مجلس وجود دارد ولی من فکر می کنم هر تصمیم بزرگی تبعاتی دارد که باید بپذیریم چرا که اگر به این شکل برخورد شود نباید خیلی امیدوار باشیم که اتفاق خاصی در کشور بیافتد.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: هم دولت و هم مجلس جرات و جسارت لازم را داشته باشد و هر جا احساس می کند خلایی وجود دارد آنجا را پر کند و تلاش کنند برطرف شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet