حلول ماه ربیع الاول
1392/08/18 15:22:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مصری:

حب و بغض های سیاسی نباید بر روند مذاکرات هسته ای تاثیر بگذارد

سخنگوی هیات رییسه مجلس با تاکید براینکه حب و بغض های جریانات های سیاسی نباید درارزیابی مذاکرات هسته ای دخالت داشته باشدگفت:معمولا افراد و گروه های سیاسی از هر فرصتی برای زیرسوال بردن رقبای سیاسی خود استفاده می کنند، اما در خصوص مذاکرات هسته ای باید از این مساله اجتناب کرد.
حب و بغض های سیاسی نباید بر روند مذاکرات هسته ای تاثیر بگذارد سخنگوی هیات رییسه مجلس با تاکید براینکه حب و بغض های جریانات های سیاسی نباید درارزیابی مذاکرات هسته ای دخالت داشته باشدگفت:معمولا افراد و گروه های سیاسی از هر فرصتی برای زیرسوال بردن رقبای سیاسی خود استفاده می کنند، اما در خصوص مذاکرات هسته ای باید از این مساله اجتناب کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/43018.jpg حب,و,بغض,های,سیاسی,نباید,بر,روند,مذاکرات,هسته,ای,تاثیر,بگذارد Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ عبدالرضا مصری با بیان اینکه مذاکرات ایران با گروه 1+5 در چهارچوب پیشنهادات ایران در حال انجام است، اظهار داشت: طرح پیشنهادی ایران در مذاکرات هسته ای مورد تایید رهبر معظم انقلاب است.
سخنگوی هیات رییسه مجلس افزود: رهبر معظم انقلاب تاکید کردند که به تیم هسته ای کشورمان اعتماد دارند و بی اعتمادی ایشان صرفا به طرف های غربی مذاکره کننده است.
مصری ادامه داد: توافقات هسته ای با تایید رهبر معظم انقلاب انجام می شود و گزارش این مذاکرات نیز محضر ایشان ارایه خواهد شد.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خاطر نشان کرد: خیال مردم ایران راحت است، زیرا مذاکره کنندگان هسته ای ایران، مذاکرات هسته ای خود را در چهارچوب اصول نظام و فرمایشات رهبر معظم انقلاب انجام می دهند.
سخنگوی هیات رییسه مجلس با بیان اینکه در ارزیابی مذاکرات هسته ای باید به مصالح نظام توجه داشت، گفت: هر گونه اظهارنظر و موضع گیری عجولانه در خصوص مذاکرات به صلاح کشور نیست.
مصری با تاکید بر اینکه حب و بغض های افراد و گروه های سیاسی نباید در ارزیابی مذاکرات هسته ای دخالت داشته باشد، گفت: معمولا افراد و گروه های سیاسی از هر فرصتی برای زیرسوال بردن رقبای سیاسی خود استفاده می کنند، اما در خصوص مذاکرات هسته ای باید از این مساله اجتناب کرد.
وی اظهار داشت: متاسفانه برخی مخالفت ها و ساز مخالف زدن ها در خصوص مذاکرات هسته ای ناشی از حب و بغض هایی است که برخی جناح های سیاسی نسبت به یکدیگر دارند.
سخنگوی هیات رییسه مجلس خاطر نشان کرد: اگر در مورد موضوع دیگری مانند گرانی و تورم، حب و بغض های سیاسی را وارد کنیم ایرادی ندارد، اما در خصوص مذاکرات هسته ای باید احتیاط کرد زیرا به منافع کلان نظام مرتبط است.
مصری اضافه کرد: در مذاکرات هسته ای باید همگی به صورت هماهنگ عمل کنیم، زیرا مساله ای مهم و تاثیرگذار بر منافع ملی به شمار می رود.
مصری با بیان اینکه پرونده هسته ای با سایر مسایل جاری کشور تفاوت دارد، ادامه داد: موضوع هسته ای، حوزه ورود ممنوع است که گروه ها و رسانه ها نباید خارج از منافع نظام فعالیت کنند.
سخنگوی هیات رییسه مجلس با تاکید بر اینکه مذاکرات هسته ای خط قرمز به شمار می رود اظهار داشت: همه افراد و گروه هایی که طرفدار نظام و انقلاب هستند و شعار پیروی از رهبری را سر می دهند، باید بدانند که امروز روزی است که باید در خصوص مذاکرات هسته ای اطاعت خود از رهبر معظم انقلاب را نشان دهند.
مصری ادامه داد: برای اطلاع از نتایج مذاکرات هسته ای باید اندکی صبر کرد و در صورت مصلحت، در خصوص جزییات اطلاع رسانی خواهد شد.
وی اضافه کرد: دیپلمات های ایرانی در جبهه دیپلماسی در حال مبارزه با طرف مقابل هستند و لازم است که از آنها حمایت شود.
سخنگوی هیات رییسه مجلس افزود: ماموریت مذاکره کنندگان ایرانی، بسیار حساس است زیرا امکان دارد با جابجایی یک کلمه و جمله، منافع ملی تحت الشعاع قرار بگیرد، بنابراین، نباید با طرح مسایل حاشیه ای آنها را تحت فشار قرار داد.
به گزارش خبرگزاری ایرنا، مصری تصریح کرد: باید شرایط را به گونه ای فراهم آوریم که دیپلمات های ایرانی بتوانند با آرامش کار خود را انجام دهند، بنابراین 75 میلیون ایرانی باید حامی و پیشتیبان مذاکره کنندگان باشند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet