خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1392/08/18 15:47:05
سرویس اجتماعی
ملکشاهی:

کمیته امداد امام خمینی(ره) گسترده ترین نهاد حمایتی جهان است

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت: هیچ نهاد حمایتی در جهان به گستردگی کمیته امداد نیست و این نهاد مقدس با سلامت خود توانسته اعتماد ۱۰۰ درصدی جامعه را کسب کند.
کمیته امداد امام خمینی(ره) گسترده ترین نهاد حمایتی جهان است رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت: هیچ نهاد حمایتی در جهان به گستردگی کمیته امداد نیست و این نهاد مقدس با سلامت خود توانسته اعتماد 100 درصدی جامعه را کسب کند. https://cdn.icana.ir/d/019/42887.jpg کمیته,امداد,امام,خمینی(ره),گسترده,ترین,نهاد,حمایتی,جهان,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، الهیار ملکشاهی طی سخنانی در دومین همایش سراسری رؤسای حقوقی، املاک و امور نمایندگانی که در سالن همایش غدیر برگزار شد گفت: کمیته امداد به امر مقدس کمک به محرومان و نیازمندان اشتغال دارد و این کار شباهت زیادی با اعمال حضرت علی(ع) دارد که رسیدگی به  امور و وضعیت نیازمندان و فقرا را در اولویت سایر امور  قرار می دادند و باید شکرگزار این نعمت الهی بود.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی، افزود: بند دوم اصل سوم قانون اساسی تصریح می‌کند در حکومت جمهوری اسلامی به هیچ عنوان نباید از اصول اساسی اسلام و دستورات فقه جعفری تخطی نمود و فلسفه تشکیل شورای محترم نگهبان نیز براساس همین قانون بوده است و در این مسیر اولین گام ظرفیت سنجی جامعه است و امروزه در بررسی آحاد جوامع از نظر طراز شخصیتی میزان آشنایی مردم با  حقوق اجتماعی مورد ارزشیابی قرار می‌گیرد که این امر در جامعه هدف کمیته امداد با توجه به محدود بودن و در دسترس بودن قابلیت مطالعه داشته و طراحی نشریه خصوصی در داخل امداد ضرورت دارد.

وی تصریح کرد: بند ششم از اصل دوم قانون اساسی نیز صراحتاً در مورد کرامت و ارزش انسان ها نزد خداوند اشاره دارد و با توجه به معنای آیه شریفه و لقد کرمنا بنی آدم، همه انسان ها را کرامت نهیم در مساعدت به افراد نیازمند باید کرامت و شخصیت آنها حفظ شود.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره) می‌تواند در بحث پیشگیری از جرم و حفاظت اجتماعی مشارکت فعال داشته باشد و این آمادگی در میان نمایندگان منتخب مردم وجود دارد تا بررسی و حل مشکلات حقوقی ـ قضایی محرومان را در اولویت خدمات خود قرار دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet