هدر موبایل
1387/11/19 15:12:00
سرویس کمیسیون ها
انقلاب اسلامی، چشم‌انداز آینده (4)

تاکید نماینده ایلام بر ضرورت تلاش برای کاهش فاصله طبقاتی در دهه چهارم انقلاب

نماینده مردم ایلام بر ضرورت تلاش برای کاهش فاصله طبقاتی در دهه چهارم انقلاب اسلامی تاکید کرد.

"داریوش قمری (قنبری)" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه یکی از شعارهای اساسی انقلاب اسلامی تحقق عدالت بود، اظهار داشت: زیبنده انقلاب ما نیست که امروز فاصله طبقاتی در جامعه ما اینگونه برجسته باشد.

وی با تاکید بر ضرورت در پیش گرفتن سیاست‌هایی در جهت کاهش فاصله طبقاتی در کشور یاد‌آور شد: مشکل دیگری که ما در این مقطع از انقلاب اسلامی با آن مواجهیم، بحث افزایش جمعیت و به تبع آن مشکل اشتغال جوانان است.

قمری تصریح کرد: امروز نسل سومی‌های انقلاب در سنی هستند که نیاز به تشکیل خانواده و اشتغال دارند و برای سامان دادن به آنها باید برنامه‌هایی غیر شعاری و عملی تدوین شود تا بتوانیم از تمام ظرفیت کشورمان برای توسعه بهره بگیریم.

نماینده ایلام وجود بعضی از انحرافات اجتماعی مثل اعتیاد را یکی از مشکلات مهم جامعه امروز ما دانست که نیازمند توجه جدی مسئولین است.

وی افزود: اگر چه در گذشته برنامه‌هایی برای مهار این پدیده اجرا شده ولی به نظر می‌رسد این برنامه‌ها توفیق چندانی در رسیدن به اهداف خود نداشته است و آمارهایی که در کشور در زمینه اعتیاد وجود دارد بیانگر ناکارآمد بودن آنها است لذا اصلاحات جدی در این خصوص امری ضروری است.

قمری گفت: یکی دیگر از مواردی که باید در دهه چهارم انقلاب به آن بپردازیم، بحث تحولات سیاسی همانند انتخابات است.

وی یاد آور شد: ما هنوز در انتخابات به چهره‌ها می‌اندیشیم و احزاب سیاسی اقتدار لازم در کشور را کسب نکرده و جایگاه چندانی در نظام سیاسی ما ندارند و این موضوعی است که باید به آن بپردازیم و یک سیستم حزبی مبتنی بر اندیشه‌های کشورمان تعریف کنیم.

نماینده ایلام با اشاره به لزوم توجه جدی به زیر ساخت‌های اقتصادی کشور، اظهار داشت: در بسیاری از نقاط کشور هنوز تکنولوژی‌های ارتباطی قرن نوزدهم مثل راه آهن نفوذ پیدا نکرده است و باید در مجموع به زیر ساخت‌هایی همچون راه و انرژی توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet