خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1392/08/19 04:27:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بروجردی تاکید کرد

مذاکرات ژنو یک راستی‌آزمایی برای آمریکا و هم‌پیمانان غربی/ لزوم پیش‌برد مذاکرات بر اساس "نقشه راه ترسیمی" و "منافع ملی"

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به دور جدید مذاکرات ایران و ۱+۵ گفت: اگر تیم مذاکره‌کننده کشورمان بتواند بر اساس نقشه راه ترسیم شده و با محوریت منافع ملی ما کار را جلو ببرد، قطعا می‌تواند یک موفقیت تلقی شود.
مذاکرات ژنو یک راستی‌آزمایی برای آمریکا و هم‌پیمانان غربی/ لزوم پیش‌برد مذاکرات بر اساس "نقشه راه ترسیمی" و "منافع ملی" رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به دور جدید مذاکرات ایران و 1+5 گفت: اگر تیم مذاکره‌کننده کشورمان بتواند بر اساس نقشه راه ترسیم شده و با محوریت منافع ملی ما کار را جلو ببرد، قطعا می‌تواند یک موفقیت تلقی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/42723.jpg مذاکرات,ژنو,یک,راستی‌آزمایی,برای,آمریکا,و,هم‌پیمانان,غربی/,لزوم,پیش‌برد,مذاکرات,بر,اساس,"نقشه,راه,ترسیمی",و,"منافع,ملی" Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ علاءالدین بروجردی با اشاره به دور جدید مذاکرات ایران و 1+5 که از دو روز پیش در ژنو سوئیس آغاز شده است گفت: آنچه که مسلم است اینکه همه طرفین، مذاکرات را جدی گرفته‌اند.
وی افزود: اعضای گروه 1+5 مذاکرات را جدی گرفته‌اند و هم اینکه ارتقای سطح مذاکرات به وزرای امور خارجه بدون هماهنگی قبلی نشان‌دهنده تلقی جدی این کشورها برای ادامه مذاکرات است.
بروجردی تصریح کرد: اگر تیم مذاکره‌کننده بتواند براساس نقشه راه ترسیم شده و با محوریت منافع ملی ما کار را جلو ببرد، قطعا می‌تواند یک موفقیت تلقی شود.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت:‌ در هر صورت کار، کار پیچیده و سختی است و اگر حتی گام‌های اولیه هم در جهت توافق برداشته شود، باز هم حائز اهمیت است.
وی تاکید کرد: باید منتظر بود تا ببینیم خروجی مذاکرات چه خواهد بود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، نماینده مردم بروجرد در خصوص اینکه آیا ادامه مذاکرات تا این لحظه موفقیت‌آمیز است یا خیر؟ گفت:‌ در هر صورت مقام معظم رهبری فرمودند اگر مذاکرات به نتیجه برسد چه بهتر و فرمودند که ما از مذاکرات ضرر نمی‌کنیم و از دید من یک راستی‌آزمایی برای آمریکا و هم‌پیمانان غربی این کشور است تا چه میزان صادقانه و جدی در این زمینه عمل می‌کند.
اضافه می‌شود؛ دور دوم مذاکرات ایران و گروه 1+5 متشکل از آمریکا، انگلیس، فرانسه، چین، روسیه و آلمان از روز پنج‌شنبه (16 آبان‌ماه) در شهر ژنو سوئیس آغاز شده است./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet