حلول ماه ربیع الاول
1392/08/18 18:34:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار با وزیر امور خارجه ژاپن:

مسیر ایران در استفاده از انرژی صلح‌آمیزهسته‌ای هیچ‌گاه تغییر نمی‌کند

رئیس مجلس در دیدار با وزیر امور خارجه ژاپن با بیان اینکه مسیر ایران در استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای تغییر نمی‌کند، گفت:غنی‌سازی حق ملت ایران است.
مسیر ایران در استفاده از انرژی صلح‌آمیزهسته‌ای هیچ‌گاه تغییر نمی‌کند رئیس مجلس در دیدار با وزیر امور خارجه ژاپن با بیان اینکه مسیر ایران در استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای تغییر نمی‌کند، گفت:غنی‌سازی حق ملت ایران است. https://cdn.icana.ir/d/019/51710.jpg مسیر,ایران,در,استفاده,از,انرژی,صلح‌آمیزهسته‌ای,هیچ‌گاه,تغییر,نمی‌کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی بعدازظهر امروز شنبه در دیدار فومیو کیشیدا وزیر خارجه ژاپن و هیأت همراه، با اشاره به سابقه طولانی مراودات دوستانه میان دو ملت چشم‌انداز همکاری‌های فی‌مابین را بسیار مثبت و درحال توسعه خواند و افزود: تقویت مناسبات دو کشور به ویژه از نظر اقتصادی در تحکیم صلح و امنیت پایدار در منطقه موثر خواهد بود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در همین زمینه بر ضرورت تقویت زمینه‌های سیاسی پیرامون مسائل مهم منطقه میان دو کشور تأکید کرد.

لاریجانی با بیان اینکه دو کشور از ظرفیت‌های فراوانی در عرصه‌های گوناگون به ویژه صنایع، نفت و گاز و انجام پروژه‌های زیربنایی برای گسترش همکاری‌های خود برخوردارند، افزود: حضور شرکت‌های ژاپنی در عرصه فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری مشترک در ایران به نفع هر دو کشور خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به موضوع پرونده هسته‌ای کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه به دنبال ساخت سلاح هسته‌ای نبوده است و استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای از جمله غنی‌سازی حق ملت ایران است و مذاکرات جاری ژنو نیز در این چارچوب خواهد بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: مسیر ملت ایران در استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای هیچگاه تغییر نخواهد کرد.

فومیو کیشیدا وزیر امور خارجه ژاپن نیز در این دیدار با اشاره به سابقه طولانی مناسبات دو کشور گفت: مردم ژاپن به تاریخ و فرهنگ غنی ملت ایران احترام می‌گذارند.

وی افزود: ژاپن تمایل دارد مناسبات خود با کشور بزرگ و قدرتمند ایران در منطقه خاورمیانه را تقویت کند؛ روابط با ایران برای توکیو اهمیت فراوانی دارد.
وزیر خارجه ژاپن در ادامه افزود: توکیو مایل است در مسئله حل بحران سوریه و افغانستان و استقرار صلح و امنیت در منطقه با ایران گفت‌وگو و تبادل نظر کند.

وی با ابزار خوش‌بینی به روند مذاکرات جاری ژنو گفت: ایران از ظرفیت‌ها و توانایی‌های فراوانی برای نقش‌آفرینی مؤثر در تعاملات منطقه‌ای برخوردار است./
پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet