حلول ماه ربیع الاول
1392/08/19 08:45:59
سرویس صحن
روحانی در دفاع از وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان (1):

مردم در 24 خرداد به اعتدال، تدبیر و عقلانیت رأی دادند

رئیس جمهور با بیان اینکه مردم در ۲۴ خرداد به افراط و تفریط، خشونت، تک رأیی، عدم مشورت و عدم تدبیر رأی ندادندگفت: مردم در انتخابات به اعتدال، تدبیر و عقلانیت رأی آری دادند از این رو همه باید تابع نظر مردم باشند.
مردم در 24 خرداد به اعتدال، تدبیر و عقلانیت رأی دادند رئیس جمهور با بیان اینکه مردم در 24 خرداد به افراط و تفریط، خشونت، تک رأیی، عدم مشورت و عدم تدبیر رأی ندادندگفت: مردم در انتخابات به اعتدال، تدبیر و عقلانیت رأی آری دادند از این رو همه باید تابع نظر مردم باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/49976.jpg مردم,در,24,خرداد,به,اعتدال،,تدبیر,و,عقلانیت,,رأی,دادند Icana

به گزارش خبرگزای خانه ملت، دکتر حسن روحانی در نشست علنی امروز (یکشنبه 19 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی، در دفاع از نصرالله سجادی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان با تسلیت به مناسبت فرارسیدن دهه محرم گفت: من در اینجا از نمایندگان به خاطر دادن رأی اعتماد به وزرایی که قبلا در مجلس حاضر شدند تشکر می کنم از طرفی دیگر اگر همه وزرای پیشنهادی در 24 مرداد از سوی مجلس رأی اعتماد می گرفتند ما می توانستیم کار را با برنامه ریزی شروع کنیم اما مجلس دارای وظایف قانونی بوده و براساس مصالح و در چارچوب قانون اساسی عمل می کند.

رئیس جمهور ادامه داد: در اینجا لازم می دانم از سلطانی فر که برای اولین بار در دولت یازدهم به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان معرفی شد و نتوانست از مجلس رأی اعتماد بگیرد تشکر کنم همچنین از صالحی امیری که برای مدت 2 ماه مسئولیت سرپرستی وزارتخانه را بر عهده گرفت و بسیار خوب ظاهر شد و به وظایف قانونی عمل کرد اما نتوانست رأی اعتماد از مجلس بگیرد تشکر کنم گرچه مطالبی در نشست بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان مطرح شد که به طور حتم این اظهارات و صحبت ها می توانست با یک بیان ملایم تر و نرم تر مطرح شود.

وی افزود: زمانی که صالحی امیری در رابطه با برخی اظهارات احساس مظلومیت می کند این حق طبیعی او است که از خود در رسانه ها دفاع کند اما از اینکه وی در مجلس به حاشیه پردازی نپرداخت تشکر می کنم چون براساس خط مشی دولت حرکت کرد.

روحانی با بیان اینکه همه وزرای پیشنهادی دولت یازدهم که موفق به کسب رأی اعتماد نشدند حدود 40 درصد از آرای نمایندگان را کسب کردند تصریح کرد: این روشن است که وقتی فردی حمایت 40 درصد از نمایندگان را داشته باشد به طور حتم برای سمت های دیگر از رأی بالاتری برخوردار است از طرفی دیگر قطعا این میزان رأی به وزرای پیشنهادی پشتوانه ای برای فعالیت این افراد است اما دولت تابع رأی اکثریت مجلس است.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه قواعد سیاسی دولت یازدهم براساس اکثریت آراء تعیین شده است یادآور شد:‌به همین دلیل می گویم که همه باید تابع نظر مردم در انتخابات بوده و همان مسیر را دنبال کنند زیرا مردم در 24 خرداد به افراط و تفریط، خشونت، تک رأیی، عدم مشورت و عدم تدبیر رأی ندادند و به اعتدال، تدبیر و عقلانیت رأی آری دادند.

وی ادامه داد:‌از طرفی دیگر ما نباید صدای مردم در 4 سال پیش رو را فراموش کنیم همچنین دولت باید خود را به نظر مردم و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب متعهد می داند. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet