هدر اصلی
1392/08/19 09:05:17
سرویس صحن
روحانی در دفاع از وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان(2):

دولت تقاضا ندارد که مجلس وظایف قانونی خود را رها کند

رئیس جمهور با بیان اینکه همه باید دست به دست هم دهیم، چرا که امروز روز همراهی و همدلی و همفکری است، گفت: دولت تقاضا ندارد که مجلس وظایف قانونی خود را رها کند. دولت هم به انتقادات مجلس احترام می‌گذارد، اما باید زمانی معقول در اختیار مجریان قرار دهیم تا بتوانیم کارنامه آنها را در میزان سنجش قرار دهیم.
دولت تقاضا ندارد که مجلس وظایف قانونی خود را رها کند رئیس جمهور با بیان اینکه همه باید دست به دست هم دهیم، چرا که امروز روز همراهی و همدلی و همفکری است، گفت: دولت تقاضا ندارد که مجلس وظایف قانونی خود را رها کند. دولت هم به انتقادات مجلس احترام می‌گذارد، اما باید زمانی معقول در اختیار مجریان قرار دهیم تا بتوانیم کارنامه آنها را در میزان سنجش قرار دهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/50006.jpg دولت,تقاضا,ندارد,که,مجلس,وظایف,قانونی,خود,را,رها,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسن روحانی در نشست علنی امروز (یکشنبه 19 آبان‌ماه) مجلس شورای اسلامی در دفاع از وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان گفت: از یک طرف رئیس جمهور قول‌هایی به مردم داده و از طرفی مردم مطالبات خود را تبیین کردند و نوعی عهد و پیمان بین دو طرف بسته شده است.

رئیس جمهور با اشاره به فرمایشات حضرت علی (ع) افزود: این امام بزرگوار در سخنانی فرمودند «کدام واجب بالاتر از وفادار ماندن به عهد و پیمانی است که خواست مردم است، حتی کفار نیز به عهد و پیمان خود عمل می‌کنند»، لذا در اینجا باید عنوان کنم دولت به پیمانش با مردم در مسیر عقلانیت پایبند خواهد ماند و این مسیر را ادامه خواهد داد.

وی خطاب به نمایندگان مجلس تصریح کرد: مجلس در چارچوب قانون اساسی در پی اجرای وظایف خود است، این وظایف در قانون اساسی مشخص شده که وظایف دولت و مجلس کدام است، اما در عمل به وظیفه، شیوه‌های متفاوتی وجود دارد، خوب است بهترین شیوه را برگزینیم، شیوه‌ای که بدخواهان از آن سوءاستفاده نکنند.

رئیس نهاد اجرایی کشور گفت: مجلس اقدام به اعمالی می‌کند که در چارچوب وظایف قانونی او قرار دارد اما شیوه به گونه‌ای است که بدخواهان ممکن است سوءاستفاده و آن را تعبیر به تخریب دولت کنند، از این‌رو دولت خواهان تعامل بسیار نزدیک با مجلس است.

روحانی عنوان کرد: مجلس در پی گفتمان خدمت است که رهبری بر آن تاکید کرده است لذا برای خدمت به مردم باید دست به دست هم دهیم، چرا که دولت در شرایط خاصی مسئولیت را برعهده گرفته است. دولت در شرایط کنونی با مسائل پیچیده داخلی و خارجی روبرو است، اما در مسائل خارجی نیاز به حمایت مردم و مجلس وجود دارد که در این بین به هدایت رهبری و اجماع داخلی نیاز داریم.

رئیس جمهور بیان کرد: از زمان شروع به کار دولت فقط 84 روز گذشته، لذا در اینجا عنوان می‌کنم که دولت ظرف 15 روز آینده گزارشی از فعالیت‌های خود را به ملت ارائه خواهد داد.

وی افزود: اینکه دولت در 85 روز در بیشتر زمینه‌ها و به ویژه سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی و ایجاد آرامش در جامعه توفیقات فراوانی را به دست آورده است، به واسطه حمایت مجلس، همراهی مردم و حمایت رهبر معظم انقلاب بوده است، چرا که بدون این همراهی این توفیقات حاصل نمی‌شد.

روحانی گفت: دولت این بار سنگین را بر دوش گرفته، لذا همه باید دست به دست هم دهیم، چرا که امروز روز همراهی و همدلی و همفکری است. دولت تقاضا ندارد که مجلس وظایف قانونی خود را رها کند. دولت هم به انتقادات مجلس احترام می‌گذارد، اما باید زمانی معقول در اختیار مجریان قرار دهیم تا بتوانیم کارنامه آنها را در میزان سنجش قرار دهیم.

رئیس نهاد اجرایی کشور تصریح کرد: میزان و سنجش جناحی و حزبی هیچکدام کامل عمل نکرده است، آن ترازویی که می‌تواند عملکرد دولت را سنجش کند، قانون است و همه باید در برابر قانون سر تعظیم فرود آوریم. برای رضایتمندی، رفاه و امنیت بیشتر مردم راهی جز قانونگرایی وجود ندارد و ما در برابر قانون تسلیم خواهیم بود.

وی عنوان کرد: درخواست من از مجلس این است که در این شرایط حساس دولت را حمایت کند، اما دولت تا به امروز نیز نسبت به لطف خداوند، حمایت مردم، مجلس و رهبر معظم انقلاب شکرگزار بوده، چرا که اگر اینها نبود نمایندگان اجرایی کشور قادر نبودند با استحکام سخن بگویند. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet