هدر موبایل
1392/08/19 10:15:08
سرویس صحن
طبیب‌زاده:

ورزش قهرمانی بدون رعایت اخلاق دینی کمترین اهمیتی ندارد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: ورزش قهرمانی اگر توأم با اخلاق دینی و ارزش‌های نظام اسلامی نباشد پیروزی در میادین ورزشی کمترین اهمیت ندارد.
ورزش قهرمانی بدون رعایت اخلاق دینی کمترین اهمیتی ندارد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: ورزش قهرمانی اگر توأم با اخلاق دینی و ارزش‌های نظام اسلامی نباشد پیروزی در میادین ورزشی کمترین اهمیت ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/43262.jpg ورزش,قهرمانی,بدون,رعایت,اخلاق,دینی,کمترین,اهمیتی,ندارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، زهره طبیب‌زاده نوری در نشست علنی امروز (یکشنبه 19 آبان‌ماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با برنامه‌های وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان با بیان اینکه سرمایه‌گذاری بر روی ورزش تضمین کننده سلامت عمومی و زمینه‌ساز تربیت ورزشکاران حرفه‌ای است، گفت: ورزش قهرمانی اگر توأم با اخلاق دینی و ارزش‌های نظام اسلامی نباشد پیروزی در میادین ورزشی کمترین اهمیت ندارد. 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت نقش جوانان و ورزش، گفت: جمعیت جوان سرمایه انسانی و اجتماعی جوامع مختلف و موتور محرکه رشد و پیشرفت کشور است و با آنان نه به منزله تهدید بلکه به عنوان فرصت باید نگریست.

وی افزود: توقع مجلس از وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان این بود که گزارش اجمالی از اقدامات صورت گرفته در سال‌های اجرای برنامه پنجم در راستای درصد اجرای تکالیف موجود در اسناد 14 گانه ذی‌ربط را در اختیار مجلس گذاشته و بیان می‌نمودید که خود را ملزم به اجرای چه درصدی از مفاد این اسناد می‌دانید و ملزومات حقوقی و قانونی مورد نیاز شما چیست؟

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خطاب به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش گفت: شما در بیان برنامه عملیاتی ذیل سه راهبرد اول و ششم که در حوزه جوانان مطرح کردید تنها رئوس و چند محور از اسناد بالادستی را لیست نموده‌اید به جای اینکه بر راهکارهای اجرایی آن اشاره کنید.

طبیب‌زاده نوری افزود: در هیچ بخشی از برنامه پیشنهادی شما راجع به اهم مشکلات جوانان از جمله اشتغال و مسکن و معضلات دوران ناتوی فرهنگی اشاره‌ای نشده است و شما تنها به سه سرفصل تعمیق باورهای دینی و روحیه ایران‌دوستی و شناسایی جوانان نخبه علمی اشاره داشتید بدون اینکه نحوه اجرایی شدن این سرفصل‌ها را در قالب اقدامات عملی بیان کنید.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس افزود: اگر به زوایای مسئولیت پذیرفته شده خود در حوزه جوانان اشراف داشتید که ندارید راهکارهای اجرایی را در اسناد قابل دستیابی می‌یافتید و با برآورد هزینه تقریبی در بودجه‌های سالانه درصد تحقق اقدامات اجرایی قابل بیان و متعهد بدن بود و اشراف شما را بر اسناد مرتبط با وزارتخانه ذی‌ربط نشان می‌داد و میزان واقع‌بینی و آگاهی شما در بودجه‌های سالانه کشور در حوزه کاری مربوطه را آشکار می‌نمود.

وی با بیان اینکه بیان ده‌ها اقدام مثبت موجود در اسناد توسط کپی کردن یک کارشناس با اطلاعات اندک در نیم روز کاری قابل نگارش است، افزود: اکثر وزرای قبلی هم این خطا را در ادامه برنامه‌های خود کرده بودند که یا نمایندگان را غیرمتخصص و غیرمطلع می‌دانند یا تصورشان این است که برنامه وزرای پیشنهادی از سوی نمایندگان مطالعه نمی‌شود.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به راهبردهای دوم تا ششم برنامه وزیر پیشنهادی در حوزه جوانان گفت: به صراحت اعلام کنید که سهم بانوان و دختران، روستاییان و عشایر و جانبازان و معلولان از اعتبارات سنواتی وزارتخانه چه میزان خواهد بود و راهکارهای اجرایی جهت ارتقای ورزش همگانی این اقشار که در اولویت اول خود قرار داده‌اید، چیست؟

طبیب‌زاده نوری از وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان خواست تا به زبان آمار و ارقام بگوید در عمومی کردن ورزش چه برنامه‌ای خواهد داشت و راهکارش برای رفع فقر حرکتی و ورزش زنان خانه‌دار کشور که سلامت خانواده در گرو سلامت آنان است را توضیح دهد.

این نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس با اشاره به راهبرد دوم وزیر پیشنهادی در برنامه‌اش که توسعه کمی و کیفی ورزش حرفه‌ای است اشاره کرد و گفت: شما در این برنامه بیان نکردید که آیا قصد برخورد با مافیای فوتبال حرفه‌ای کشور را دارید؟

وی مافیای فوتبال حرفه‌ای کشور را یکی از دغدغه‌های نمایندگان دانست که موجب طرح استیضاح وزیر قبلی این وزارتخانه شد.

طبیب‌زاده نوری با بیان اینکه عدم تناسب و تقسیم ناعادلانه اعتبارات در میان فدراسیون‌های مختلف و تبعیض ناروا میان سرانه ورزشی شهرهای بزرگ در مقایسه با شهرهای کوچک و روستاها از اهم مشکلات حوزه ورزش است، وزیر پیشنهادی را مورد سوال قرار داد و گفت: آیا عزمی برای متناسب‌سازی دستمزدهای چندصد میلیونی ورزشکاران برخی تیم‌های مطرح فوتبال با سایر ورزشکاران و نخبگان و مشاغل موجود در کشور دارید؟

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: آیا والیبالیست‌ها، کاراته‌کاران و کشتی‌گیران که همواره برای کشور افتخارآفرین بودند همچنان فرزند ناتنی خانواده ورزش کشور می‌مانند؟ آیا در دوره صدارت شما برنامه‌ای وجود دارد که مدال‌آوران المپیک از شدت فقر به سیگارفروشی در سر چهارراه‌ها و میادین کشیده نشوند؟

این نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس با طرح این سوال که آیا در زمینه تریبت و اشاعه فرهنگ دینی در میان ورزشکاران برنامه‌ای دارید؟ افزود: همگان قبول دارند که ورزش به‌عنوان صنعتی پرسود در جهان کنونی است و ورزش حرفه‌ای در واقعیت پس پرده خود اهداف سیاستگذاران جهانی را ترغیب می‌کند، از این‌رو پیش از این که تمرکز خود را بر روی ورزش حرفه‌ای قرار دهید برای ورزش پایه و عمومی کشور تلاش کنید.

این نماینده مجلس با بیان اینکه سرمایه‌گذاری بر روی ورزش تضمین کننده سلامت عمومی و زمینه‌ساز تربیت ورزشکاران حرفه‌ای است، افزود: ورزش قهرمانی اگر توأم با اخلاق دینی و ارزش‌های نظام اسلامی نباشد پیروزی در میادین ورزشی کمترین اهمیت ندارد. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet