حلول ماه ربیع الاول
1392/08/19 10:48:29
سرویس صحن
قاضی پور در مخالفت با وزیر پیشنهادی ورزش وجوانان:

آمار مقالات و کتب سجادی یا دروغ است یا از رانت استفاده کرده/ سجادی از مناطق محروم حمایت نکرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه سجادی درطول مدیریت ورزشی خود از مناطق محروم حمایت نکرد،گفت: عدالت اصل مهمی است که در سوابق فعالیت سجادی مشاهده نمی شود.
آمار مقالات و کتب سجادی یا دروغ است یا از رانت استفاده کرده/ سجادی از مناطق محروم حمایت نکرد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه سجادی درطول مدیریت ورزشی خود از مناطق محروم حمایت نکرد،گفت: عدالت اصل مهمی است که در سوابق فعالیت سجادی مشاهده نمی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/42751.jpg آمار,مقالات,و,کتب,سجادی,یا,دروغ,است,یا,از,رانت,استفاده,کرده/,سجادی,از,مناطق,محروم,حمایت,نکرد Icana

به گزارش خبرگزای خانه ملت، نادر قاضی پور در نشست علنی امروز (یکشنبه 19 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، ضمن مخالفت با نصرالله سجادی افزود: برنامه ارایه شده وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان ابهام زیادی دارد و سؤالات بسیاری را برای برخی نمایندگان ایجاد کرده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سجادی بیش از 62 سال سن دارد و می خواهد با این سن و سال برنامه جوانان را پی ریزی و اجرایی کند.

وی تأکید کرد: مسئولیت های مهم سجادی نشان می هد که وی از سال 1359 تا 91 مسئولیت مهمی در کاروان های ورزشی داشته و در اعزام کاروان های المپیکی و آسیایی سرپرست کاروان ها به جز المپیک لندن بوده و مدتی نیز رئیس فدراسیون فوتبال بوده است.

قاضی پور یادآور شد: با این مسئولیت سنگین 21 عدد کتاب تألیف کرده و 62مقاله چاپ کرده و استا راهنما و مشاور 162 پایان نامه بوده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: با این همه مسئولیت سنگین آیا می توان این همه کتاب، مقاله و استاد راهنمای 162 پایان نامه بود؟ در صورتی که سرپرست 12 کاروان اعزامی به المپیک و آسیا بود که هر کدام از اینها حداقل 6 ماه کار دارد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس نهم تصریح کرد: سجادی در این مدتی که 10 سال استاد دانشگاه بودید چطور استاد راهنمای 162 پایان نامه شدید؟ اگر بخواهیم محاسبه کنیم یعنی شما در سال بیش از 16 پایان نامه برداشتید که این یا دروغ محض یا رانت خواری است که توانستید در سال حداقل 16 پایان نامه بردارید.

وی یادآور شد: اگر از فرجی دانا وزیر علوم که 19 سال است دکتری خود را اخذ کرده است و استاد تمام شده بپرسید به این نتیجه می رسید که وی تا به این اندازه استاد راهنمای 162 پایان نامه نبوده است.

قاضی پور گفت: در زمان مسئولیت شما در قائم مقام سازمان تربیت بدنی آیا توزیع امکانات عادلانه بوده است؟ آقای سجادی شما در این مسئولیت سنگین ورزشی خود را از مناطق محروم و کمتر توسعه یافته حمایت نکردید.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد:‌ سجادی چرا زمانی که در فدراسیون فوتبال که فعالیت کردیددر مناطق محروم حتی یک زمین چمن مجهز به نورافکن ایجاد نکردید؟

نماینده مردم ارومیه در مجلس نهم بیان کرد: چرا برخی استان ها حتی یک تیم فوتبال دسته یک ندارد؟ پس عدالت کجا است؟ چرا در اکثر شهرهای محروم یک زمین فوتبال چمن ندارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم تأکید کرد: 46 درصد جامعه کشور را زنان تشکیل می دهد که محدودیت ای فراوانی بر آنها وجود دارد اما در طول فعایت شما برنامه خاصی برای دانش آموزان نداشتید؛ شواهد امر نشان می دهد شما در گذشته تنها کار روزمره انجام دادید و کار فوق العاده ای در کارنامه خود نداشتید.

وی یادآور شد: آقای سجادی اگر وزیر آینده باشید باید دو جنبه اساسی داشته باشید اول آنکه باید از دانش، تجربه و علم اجتماعی برخوردار باشید تا نیاز جوانان را درک کنید و دوم آنکه باید دید سوابق اجرایی شما آیا برای اداره یک وزارتخانه کافی است؟

قاضی پور افزود: باید مشخص شود برای مناطق مردمی که حتی یک معلم ورزش هم وجود ندارد چه برنامه ای در نظر گرفتید؟ اصولا در سطوح دیگر مثل ورزش برای زنان، کارگران، کشاورزان یا اصناف و بازاریان چه تمهیداتی اندیشیده اید.

نماینده مردم ارومیه در مجلس نهم بیان کرد: آیاشما تا کنون در مسابقات ورزشی کارگران یک ساعت تماشاچی شده اید؟ آیا برای ورزش همگانی برنامه ای دارید؟ من هر چه به برنامه شما نگاه کردم جز کلیات چیز دیگری ندیدم.

این نماینده مردم در مجلس نهم یادآور شد: آیا از امکانات کلی سازمان ها، شرکت های دولتی و شبه دولتی و همچنین کارخانجات برای استفاده امور برنامه ای دارید؟ آیا انتصابات وی مانند گذشته ارثی است؟

وی افزود: سجادی شما هم مثل وزیر گذشته آیا انتصابات وزارتخانه واقعی خواهد بود؟ آیا عدالت رعایت خواهد شد یا با ضرب پول، رؤسای فدراسیون ها و هیأت های ورزشی استان هاانتخاب خواهد شد؟

قاضی پور تصریح کرد: آیا با چند شغله ها برخورد می کنید؟ آیا برای اعزام وزشکاران به مسابقات خارجی نظارت خواهید کرد؟

وی تأکید کرد: آیا روش وزیر قبلی را که مورد سؤال نمایندگان بوده ادامه خواهید داد یا روش جدیدی رااتخاذ می کنید؟ اگر قرار باشد روش وزیر قبلی اجرایی شود باید با تأسف بگویم که ما را به جایی نخواهیم برد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس نهم بیان کرد: سجادی سوابق مدیریت شما نشان می دهد عدالت را رعایت نکردید و تمام برنامه های خود را با کمیسیون فرهنگی و فراکسیون ورزشی مجلس هماهنگ می کنید.

وی افزود: آیا به فکر شما رسیده تا صندوق بیمه ورزشکاران را ایجاد کنید؟ وقتی ورزشکاری در میادین ورزشی دچار آسیب دیدگی می شود کسی نیست که نان خانواده آنها را بدهد.

قاضی پور گفت: در مصوبه شورای انقلاب فرهنگی 31 ماده راجع به مسائل ورزشی و جوانان آمده آیا شما به این مصوبات اعتقاد دارید؟

وی خطاب به روحانی تأکید کرد: صحبت شما ناپسند بود چون فرمودید آنهایی که در مجلس رأی اعتماد نکردید چون 41 درصد رأی مجلس را دارند باید از آنها در جای دیگر استفاده کرد. حال سؤال این است زمانی که شما 50 درصد رأی را کسب کردید بقیه کاندیداها 5/49 درصد رأی آوردند آیا نباید به جای استفاده از نیروهای چپ، حوادث سال 88 و 78 از طرفداران 49 درصد استفاده می کردید؟/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet