حلول ماه ربیع الاول
1392/08/19 10:55:30
سرویس صحن
سجادی در دفاع از برنامه پیشنهادی خود -1

قانون تشکیل وزارت ورزش و جوانان را امسال تقدیم مجلس می‌کنیم

وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان دولت یازدهم تصریح کرد: امیدوارم با کمک مجلس قانون تشکیل وزارت ورزش و جوانان را تدوین و همین امسال آن را به مجلس تقدیم کنیم.
قانون تشکیل وزارت ورزش و جوانان را امسال تقدیم مجلس می‌کنیم وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان دولت یازدهم تصریح کرد: امیدوارم با کمک مجلس قانون تشکیل وزارت ورزش و جوانان را تدوین و همین امسال آن را به مجلس تقدیم کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/50973.jpg قانون,تشکیل,وزارت,ورزش,و,جوانان,را,امسال,تقدیم,مجلس,می‌کنیم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نصرالله سجادی در نشست علنی امروز (یکشنبه 19 آبان‌ماه) مجلس شورای اسلامی در دفاع از برنامه پیشنهادی خود، گفت: خداوند را شاکرم که در دوران حماسه‌آفرینی سیاسی و اقتصادی مردم شریف ایران، با اعتماد ریاست محترم جمهوری، این خدمتگزار کوچک را به‌عنوان وزیر پیشنهادی وزیر ورزش و جوانان به مجلس معرفی کرد.

وی با اشاره به اینکه در فرصت چندروزه اخیر در چند کمیسیون و فراکسیون حضور یافتم و در ارتباط با برنامه‌های خود صحبت کردم، به سوابق کاری خود اشاره کرد و گفت: بنده به‌عنوان یک معلم در سال 58 در آموزش و پرورش استخدام شدم و در سال 1360 با دستور شهید باهنر افتخار خدمتگزاری در سمت مدیرکلی تربیت بدنی آموزش و پرورش را پیدا کردم و در طول 52 ماه در این سمت توفیق خدمت داشتم.

وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان تاکید کرد: تلاش این بود که با توجه به ارزش‌های تربیت اسلام، نگاه جدیدی که موردنظر انقلاب اسلامی بود در تربیت بدنی، آموزش و پرورش پیدا کنیم و تلاش کردیم نشریه‌هایی که اساس و نام آن ورزش و ارزش بود با تاکید بر مسائل ارزشی منتشر شود.

سجادی با بیان اینکه در سال 64 تا 65 در سمت ریاست فدراسیون فوتبال، در سال 66 معاون حقوقی و امور مجلس، طی سال‌های 66 تا 68 قائم‌مقام سازمان تربیت بدنی، سال‌های 71 تا 75 دبیرکل کمیته ملی المپیک و از سال 80 تا 84 در معاونت تربیت بدنی و تندرستی آموزش و پرورش مشغول به کار بوده‌ام.

وی افزود: از سال 59 تا 87 هم به جز یک دور 4 ساله در هیات رئیسه کمیته ملی المپیک فعالیت داشتم.

وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان با بیان اینکه در طول این سال‌ها به جوانان نیز خدمت کرده‌ام، ادامه داد: از سال 72 تا 92 در سمت معلم در دانشگاه به‌عنوان عضو هیات علمی دانشگاه تهران با جوانان در ارتباط بودم و توفیق داشتم در 6 دوره بازی‌های آسیایی که هر 4 سال یکبار برگزار می‌شود، به‌عنوان سرپرست کاروان ایران حدود 400 تا 450 جوان را در طول 21 روز هدایت کنم.

سجادی تاکید کرد: همچنین در 5 دوره از المپیک این توفیق را داشتم که در خدمت جوانان و قهرمانان تیم‌های ملی باشم.

وی گفت: طی چند روزی که در کمیسیون‌ها و فراکسیو‌ن‌های مجلس حضور داشتم دغدغه اصلی نمایندگان، ورزش و به ویژه تاکید بر موضوع مغفول مانده یعنی جوانان بود.

وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان با اشاره به اینکه براساس مصوبه مجلس در اواخر سال 89 وزارت ورزش و جوانان تاسیس شد، گفت: اما در طی 2 سال گذشته فقط عنوان تغییر کرده و اتفاق خاصی رخ نداده است و اکنون قانون سال 1350 را در وزارتخانه دنبال می‌کنیم؛ یعنی 42 سال از تصویب قانون می‌گذرد ضمن اینکه جوانان به‌عنوان ظرفیت خیلی بزرگ به وظایف این وزارتخانه اضافه شده که در این جهت پیش‌بینی‌های خاصی به جز یک منشور جوانان مشتمل بر 98 اصل و سند راهبردی در قانون برنامه چهارم توسعه صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ظرفیت وزارت ورزش چه در زمینه ورزش و چه در زمینه جوانان ظرفیتی نیست که پاسخگوی توسعه جمعیت و ساختاری کشور باشد.

وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان تصریح کرد: امیدوارم با کمک مجلس قانون تشکیل وزارت ورزش و جوانان را تدوین و همین امسال آن را به مجلس تقدیم کنیم. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet