حلول ماه ربیع الاول
1392/08/19 10:59:34
سرویس سیاسی
بروجردی:همسویی فرانسه با رژیم صهیونیستی آرایش مذاکرات را برهم زد

ایران برنده این دور از مذاکرات با 1+5 بود/ فرانسه عدد بزرگی در مجموعه مذاکرات نیست

رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه همسویی فرانسه با رژیم صهیونیستی آرایش مذاکرات را برهم زد، گفت: ایران برنده این دوره از مذاکرات با ۱+۵ بود.
ایران برنده این دور از مذاکرات با 1+5 بود/ فرانسه عدد بزرگی در مجموعه مذاکرات نیست رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه همسویی فرانسه با رژیم صهیونیستی آرایش مذاکرات را برهم زد، گفت: ایران برنده این دوره از مذاکرات با 1+5 بود. https://cdn.icana.ir/d/019/51122.jpg ایران,برنده,این,دور,از,مذاکرات,با,1+5,بود/,فرانسه,عدد,بزرگی,در,مجموعه,مذاکرات,نیست Icana

علاء الدین بروجردی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مذاکرات این دوره ایران و اعضای 1+5 گفت: مذاکرات این دوره بسیارمهم، حساس و فشرده برگزار شد، حضور غیر مترقبه وزیران امورخارجه 1+5 در این دوره نشان داد که مذاکره از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و مذاکرات در آستانه توافق است.

نماینده مردم بروجرد درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: از آغازمذاکرات رژیم صهیونیستی با تمام ظرفیت تلاش کرد که در ملاقات های مکرر با جان کری، آمریکا را از توافق با ایران منصرف کند اما چون صهیونیست ها به نتیجه نرسیدند برای دستیابی به اهداف خود به فرانسوی ها متوسل شدند.

وی افزود : فرانسه دراین دوره مذاکرات آرایش بازی را برهم زد و موجب شد که نتیجه نهایی حاصل نشود. حرف شنوی کشورهای غربی ازرژیم صهوینیستی نشان دهنده آن است که میزان نفوذ صهیونیست ها در این کشورها بسیاربالا بوده  وغرب در مقابل رژیم اشغالگر قدس دچار ضعف است.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: در هر صورت ایران برنده این دوره ازمذاکرات بود، زیرا تیم مذاکره کننده در یک موضع مقتدرانه، از منافع ملی براساس نقشه راه ترسیم شده دفاع کرد.

بروجردی با بیان اینکه کشورهای اروپایی به دلیل نفوذ صهیونیست ها درساختارسیاسی کشورها در جایگاه ضعف قرار دارند، تصریح کرد: متاسفانه کشورهای غربی به رای صهیونیست ها درارتباط با انتخابات و مجموعه حاکمیت خود نیازمند هستند، ولی فرانسه به عنوان عضو 1+ 5 عدد بزرگی در مجموعه معادلات غرب نیست. اما ایران چون به هیچ وجه ازمنافع ملی عدول نمی کند طبیعی بود که زیاده خواهی را نپذیرد.

وی بیان کرد: اختلاف نظر در مجموعه 1+5 باعث شد که مذاکرات در این دوره به نتایج مطلوب دست پیدا نکرده و سند توافق تائید نشود.

بروجردی ادامه داد: اتحادیه اروپا و آمریکا از تحمیل تحریم ها به ایران هیچ سودی را نبردند،برنده عرصه مقابله با تحریم ها در طی سالهای گذشته قطعا جمهوری اسلامی ایران است. زیرا آنها از تمام ظرفیت خود برای توقف غنی سازی درایران استفاده کرده اما موفق نشدند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس، گفت: درنظر گرفتن زمان کوتاه برای دوربعدی مذاکرات حکایت از علاقمندی طرف های مذاکره کننده برای کسب نتیجه است، در حال حاضر نمی توان نتیجه مذاکرات دوره بعد را پیش بینی کرد، باید منتظر ماند ودید در طی 10 روز آینده چه فعل و انفعلاتی درصحنه رخ خواهد داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet