حلول ماه ربیع الاول
1392/08/19 11:19:52
سرویس صحن
سجادی در تشریح برنامه های خود(2):

ورزش قهرمانی کشور با سیستم گلخانه ای حرکت می کند

وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در تشریح برنامه های خود گفت: ورزش قهرمانی در کشور ما زیرساخت های لازم را ندارد و ما با سیستم گلخانه ای در این ورزش حرکت کرده ایم لذا ورزش قهرمانی باید با برنامه جلو برود.
ورزش قهرمانی کشور با سیستم گلخانه ای حرکت می کند وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در تشریح برنامه های خود گفت: ورزش قهرمانی در کشور ما زیرساخت های لازم را ندارد و ما با سیستم گلخانه ای در این ورزش حرکت کرده ایم لذا ورزش قهرمانی باید با برنامه جلو برود. https://cdn.icana.ir/d/019/51013.jpg ورزش,قهرمانی,کشور,با,سیستم,گلخانه,ای,حرکت,می,کند Icana

به گزارش خبرگزای خانه ملت، نصرالله سجادی در نشست علنی امروز (یکشنبه 19 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی، در تشریح برنامه های خود، گفت: اهل شعار نیستم کار مدیریتی و اجرایی را می شناسم به مدت 32 سال کار مدیریتی داشته و در این نظام پیشرفت کرده ام و توانسته ام یاد بگیرم و این افتخاری برای من محسوب می شود.

وی افزود: در برنامه من 6 راهبرد وجود دارد و در ذیل آن 50 عنوان راهکار و برنامه عملیاتی وجود دارد که قطعا با همفکری و همکاری مجلس و دولت می توانیم براساس این راهبردها برنامه ای را تدوین کنیم و در همین سال آن را تصویب کرده تا در 4 سال آینده بتوانیم برنامه محور عمل کنیم لذا اساس تخصیص منابع ما باید براساس برنامه و عملکرد باشد چرا که دغدغه شما نمایندگان مجلس دغدغه دولت نیز هست چرا که امروز ورزش در مسیر خود حرکت نمی کند.

سجادی با اشاره به 6 محور در برنامه های خود تصریح کرد: در این برنامه ها 20 راهبرد و یا استراتژی مربوط به جوانان است که ذیل آن 17 عنوان برنامه عملیاتی نوشته شده که یکی از آنها تأکید بر ورزش همگانی دیگری تاکید بر ورزش قهرمانی و حرفه ای و همچنین محیط حقوقی و قانونی ورزش راهبرد دیگری است که در برنامه های من به آن اشاره شده است.

 وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان عنوان کرد: بحث ورزش همگانی بسیار مهم است که متأسفانه این ورزش تحت تأثیر ورزش قهرمانی و حرفه ای قرار گرفته است اما باید این امر را مورد توجه قرار داد که سلامت نسل و جذب جوانان در ورزش همگانی وجود دارد چرا که در ورزش قهرمانی یک عده ای خاص به ورزش می پردازند اما اصل کار در ورزش همگانی است.

وی گفت: تا کنون در همه ادوار چه قبل از انقلاب و چه بعد از آن در مورد ورزش همگانی مانورها و همایش های متعددی برگزار شده است اما اگر خواهان مردم ورزشکار هستیم باید همه دستگاه ها با هم تعامل داشته باشند که از آن میان می توان وزارتخانه های آموزش و پرورش، علوم و سایر حوزه ها را نام برد که می تواند به ورزش همگانی بسیار کمک کند.

سجادی ادامه داد: اگر بخش های صنعتی در ورزش حرفه ای نبودند بسیاری از ورزش های قهرمانی نیز امروز تعطیل می شدند موضوع ورزش قهرمانی،  از جمله مواردی است که بسیار مهم بوده چرا که اگر خوب هدایت شود کشور ما می تواندهم در داخل و هم در عرصه بین المللی دستاوردهای خوبی کسب کند.

وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان گفت: رعایت نکردن اخلاق در ورزش و موضوع رانتخواری و غیره در ورزش وجود دارد که امیدواریم بتوانیم اینگونه مشکلات را حل و فصل کنیم.

وی افزود: ما ورزشکاران و الگوهای بسیار خوبی داریم و می توانیم با تلاشمان نقاط مثبت آنها را نشان دهیم که این کار رسانه های همگانی محسوب می شود.

سجادی ادامه داد:‌ورزش قهرمانی در کشور ما زیرساخت های لازم را ندارد ما با سیستم گلخانه ای حرکت می کنیم در صورتی که ورزش قهرمانی باید با برنامه جلو برود.

وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان تصریح کرد: ما چون امکانات بسیار کمی داریم منابع مالی خودرا محدود به ورزش قهرمانی کردیم لذا مناطق محروم، محروم تر مانده است البته ساخت و سازهای بسیار خوبی تا کنون انجام شده امااین کارها اندک و ناچیز بودند چرا که استقبال جوانان نسبت به ورزش افزایش یافته است.

وی تأکید کرد: آمادگی داریم از طریق مسیرهای قانونی مردم را به مشارکت در ورزش تشویق کنیم اما این کار به مصوبات قانونی نیاز دارد.

وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: جوانان به اوقات فراغت نیاز مبرمی دارد این وظیفه امروز به عهده وزارت ورزش و جوانان گذاشته شده است اما باید عنوان کرد این وزارتخانه به تنهایی نمی تواند این کار را انجام دهد. /

این خبر تکمیل می شود...

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet