هدر موبایل
1392/08/19 14:05:33
سرویس سیاسی
حیدری طیب:

دیپلمات‌‌های ایران از موضع اقتدار با 1+5 مذاکره کردند

عضو کمیسیون انرژی مجلس، با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران با ۱+۵ گفت: اجتماع وزرای خارجه و دیپلمات های ارشد دنیا در ژنو، نشانه قدرت ایران در مذاکرات بود.
دیپلمات‌‌های ایران از موضع اقتدار با 1+5 مذاکره کردند عضو کمیسیون انرژی مجلس، با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران با 1+5 گفت: اجتماع وزرای خارجه و دیپلمات های ارشد دنیا در ژنو، نشانه قدرت ایران در مذاکرات بود. https://cdn.icana.ir/d/019/48092.jpg دیپلمات‌‌های,ایران,از,موضع,,اقتدار,با,1+5,مذاکره,کردند Icana

سید سعید حیدری طیب در گفت ‌و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران با گروه 1+5 گفت: برای اولین بار در طول سالهای اخیر، یک موضوع دیپلماتیک در دنیا، برنامه های عادی وزرای خارجه قدرت های اول دنیا را برهم زد و آنها را گرد وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران جمع کرد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، افزود: اجتماع وزرای خارجه و دیپلمات های ارشد دنیا در ژنو، نشانه قدرت ایران و راهبرد دولت در تنش زدایی از موضع  اقتدار است.

این نماینده مردم در مجلس نهم در خصوص مذاکرات هسته ای ادامه داد: اگر سه مرحله دررابطه با غرب ترسیم شود، فاز اول در نیویورک تحت عنوان جلوگیری از تصاعد یا افزایش بحران بود و طرفین تلاش کردند بحران جدید شکل نگیرد و در حال حاضر در فاز دوم قرار داریم .

وی گفت: می توان گام دوم را که از این هفته در ژنو شروع شده، آغاز تنش زدایی نامید و طرفین باید تلاش کنند حوزه های تنش زا را مشخص کرده و به رفع تدریجی آن همت گمارند.  

حیدری طیب ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در عین حفظ حقوق هسته ای باید تلاش کند تحریم ها برطرف شود، البته حقوق هسته ای ایران قابل مذاکره نیست اما در مورد کمیت و کیفیت می توان مذاکره کرد و تیم مذاکر کننده نیز حتما می داند که ملت ایران، مذاکره بدون روند کاهشی تحریم ها را نمی پذیرد.

وی افزود: اگر دوره تنش زدایی به خوبی مدیریت شود زمینه برای حضور فعال تر ایران در عرصه بین المللی و کاهش اختلافات با قدرت هایی همچون آمریکا فراهم خواهد شد و با از بین رفتن فضای کاذب ایران هراسی مشکلات دیگری در منطقه ذهن آمریکایی ها را مشغول خواهد کرد.

حیدری طیب دراین رابطه ادامه داد: ایران در دو موضوع مقابله با تروریسم سلفی در خاورمیانه وهمچنین تقویت بیداری اسلامی و حرکت های دوموکراسی خواهی که حکومت های موروثی و سلفی را تهدید می کند از توان استدلالی برتری برخوردار است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس، خاطر نشان کرد: ایرانی ها با انتخابات 24 خرداد سال جاری نشان دادند یک الگوی موفق اسلامی هستند الگویی که افکار عمومی و حتی سیاستمداران منصف دنیا و منطقه به آن اذعان دارند.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet