خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1392/08/19 11:30:27
سرویس صحن
سجادی در تشریح برنامه پیشنهادی خود(3) تاکید کرد:

سروسامان بخشیدن به فدراسیون‌های ورزشی/ درباره استعفا در سال 82 دفاعی نکرده و نخواهم کرد

گزینه پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه سروسامان بخشیدن به فدراسیون‌های ورزشی از اهم برنامه‌های من است، گفت: من قول می‌دهم پایان هر ۴ سال انتخابات مدیریت فدراسیون‌ها را برگزار کنم.
سروسامان بخشیدن به فدراسیون‌های ورزشی/ درباره استعفا در سال 82 دفاعی نکرده و نخواهم کرد گزینه پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه سروسامان بخشیدن به فدراسیون‌های ورزشی از اهم برنامه‌های من است، گفت: من قول می‌دهم پایان هر 4 سال انتخابات مدیریت فدراسیون‌ها را برگزار کنم. https://cdn.icana.ir/d/019/51390.jpg سروسامان,بخشیدن,به,فدراسیون‌های,ورزشی/,درباره,استعفا,در,سال,82,دفاعی,نکرده,و,نخواهم,کرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نصرالله سجادی در نشست علنی امروز (یکشنبه 19 آبان‌ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رأی اعتماد در دفاع از برنامه‌های خود گفت: شورای عالی جوانان می‌تواند برای تخصیص منابع و نیز برای برنامه‌ریزی‌های واحد و هماهنگ که کارهایی که هم‌پوشانی داشته باشد و دوباره‌کاری منظور شود، اثرات مثبتی داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت چندان خوبی ما در فدارسیون‌های ورزشی نداریم، افزود: با رانت عده‌ای خود را جزو اعضای فدراسیون قرار داده‌اند و برخی نیز با مناسب سیاسی که دارند خود را عضو این فدراسیون لحاظ کرده‌اند.

سجادی با بیان اینکه در حال حاضر 50 فدراسیون در کشور وجود دارد که 14 عدد از آنها با سرپرست در حال اداره کردن است، تصریح کرد: سرپرستان بین 7 تا 8 ماه مسئولیت در فدراسیون را برعهده می‌گیرند که براساس اساسنامه مصوبی که از سوی دولت تنظیم شده اینگونه سرپرستی‌ها غیرقانونی بوده و در 4 فدراسیون به قدری اقدامات نامناسب بوده که در شرایط بین‌المللی وضعیت خوبی را برای کشور رقم نزده است.

گزینه پیشنهادی ورزش و جوانان با یادآوری شناختی که بنده و همکارانم نسبت به مشکلات و معضلات موجود در فدراسیون‌های کشور داریم، به زودی تمامی این معضلات مرتفع می‌شود، گفت: قبل از اینکه من به عنوان موفق به رأی اعتماد از مجلس شوم، در سمت معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای در 14 فدراسیون حضور داشتم که این نشان از تجربه من در حوزه ورزش است.

وی با بیان اینکه اگر فدراسیون مربوط به ورزش‌های قهرمانی مراحل خود را به درستی طی کند، حداکثر تا 20 آذرماه برابر با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده انتخابات آنها انجام شده و از این به بعد نیز به شما قول می‌دهم دوره 4 ساله هر رئیس فدراسیونی که به اتمام برسد، به طور حتم انتخابات را در همان روز برگزار کند که موارد اینچنینی تکرار نشود.

سجادی ادامه داد: ما تلاش خواهیم کرد که نیروهای متعهد، متخصص و باتجربه و تحصیل‌کرده و در یک کلام دلسوختگان انقلاب اسلامی را در بدنه وزارت ورزش و جوانان به کار بگیریم و به توصیه نمایندگان که هم امروز تاکید داشتید و هم در کمیسیون ما سعی خواهیم کرد از مسائل سیاسی به طور حتم دوری کنیم و مدیران مجرب و باتجربه برای فدراسیون‌های ورزشی انتخاب کنیم.

گزینه پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: ورزش فقط محدود به تهران و ساختمان خیابان سئول نیست و هدف ما ارتقای دو تیم مذکوری که نمایندگان نام بردند، نخواهد بود.

وی ادامه داد: همه کشور و در همه مناطق رشد و گسترش ورزش مدنظر ما قرار دارد. متاسفانه باید بگویم که ما در طی سال‌های گذشته به استان‌های خود چندان توجهی که باید بکنیم را نداشته‌ایم، از این‌رو امیدوارم با ارزیابی که صورت می‌گیرد در تمامی استان‌ها راه‌های رشد ورزش‌ها را مدنظر قرار دهیم.

سجادی با بیان اینکه توجه به ورزش منطقه و استانی نیازمند مدیران توانمند است، گفت: با توجه به یافته‌های علمی که بسیار زیاد نیز است، امروزه ما در بحث مسائل علمی در ورزش مشکلی نداریم اما یک حلقه مفقوده در این میان وجود دارد و آن در بیشتر دستگاه‌های اجرایی نیز دیده می‌شود. آنچه که ما در دانشگاه‌ها تحقیق و پژوهش می‌کنیم، با آنچه که نیاز بازار و دستگاه‌های اجرایی است، تفاوت دارد.

گزینه پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان یادآور شد: ما باید به سمت استقبال از دانشگاه‌ها حرکت کنیم و سفارش‌دهنده علم در این مراکز باشیم تا تحقیقات به سمت پژوهش‌هایی برود تا بتواند نیازهای ما را مرتفع کند.

وی ادامه داد: امید است با نزدیکی که بین دانشگاه‌ها و اعضای هیات علمی وجود دارد مسئله مذکور مرتفع شود.

سجادی با بیان اینکه بخش اعظمی از جانبازان و معلولان در کشور وجود دارند که به ورزش مشغول هستند و افتخارآفرینی بسیاری نیز در عرصه‌های مختلف به همراه داشته‌اند، افزود: متاسفانه افتخارآفرینی معلولان و جانبازان در سایه ورزشکاران دیگر قرار گرفته است، چه در بازی‌های پاراآسیایی و یا المپیک.

گزینه پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: بی‌شک به ورزش جانبازان و معلولان توجه ویژه‌ای خواهیم داشت چه در بُعد همگانی و چه در بُعد قهرمانی. به ویژه در بُعد همگانی که منجر به تامین سلامتی، تندرستی، نشاط و شادابی جامعه خواهد بود.

وی ادامه داد: ما فرصت بسیار کمی برای حضور در چند رویداد بزرگ بین‌المللی داریم که یکی از آنها بازی‌های آسیایی است که در کره جنوبی در 29 شهریور سال آینده برگزار می‌شود، از این‌رو نیاز است هر چه سریع‌تر برنامه‌هایی که به بهبود وضعیت کشور کمک می‌کند اجرایی شود.

سجادی گفت: برای اینکه بتوانیم حضور پررنگی در عرصه‌های بین‌المللی داشته باشیم به طور حتم برنامه‌های خوبی داریم.

گزینه پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان درخصوص سوال برخی از نمایندگان مبنی بر چرایی استعفای بنده در سال 1382 افزود: من به‌عنوان مدیری که حرفه‌ای و نه چندان سیاسی 32 سال در کشور خدمت کرده‌ام و افتخار می‌کنم که بگویم به‌عنوان سرباز انقلاب در کشور فعالیت کرده‌ام.

وی ادامه داد: من در هیچ جناح سیاسی فعالیت نداشته‌ام و نخواهم داشت، من به‌عنوان یک مدیریت حرفه‌ای در ورزش فعالیت کرده‌ام و بسته به شرایط زمانی استعفا داده‌ام و به هیچ وجه نیز از کار خود دفاع نکرده و نخواهم کرد.

سجادی تاکید کرد: من در کمیسیون‌ها نیز گفتم درخصوص استعفای خود هیچ دفاعی نخواهم کرد و این موضوع مسئله‌ای بوده که در آن زمان رخ داده است.

گزینه پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان یادآور شد: من تلاش خواهم کرد تا با پشتیبانی و حمایت نمایندگان مجلس و همدلی دولت به اهداف خود در وزارت ورزش و جوانان برسم که لازمه رسیدن به این اهداف کسب رأی اعتماد از نمایندگان است. /

پیان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet