خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1392/08/19 12:19:13
سرویس صحن
پورابراهیمی در اخطار قانون اساسی:

اجازه وصول صددرصد مبالغ به دولت، دخالت در بودجه سالیانه کشور است

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، در جریان بررسی لایحه اجازه تعیین وصول حق امتیاز فعالیت بخش غیردولتی در زمینه پست و مخابرات، گفت: اجازه وصول صددرصد مبالغ به دولت، دخالت در بودجه سالیانه کشور است.
اجازه وصول صددرصد مبالغ به دولت، دخالت در بودجه سالیانه کشور است نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، در جریان بررسی لایحه اجازه تعیین وصول حق امتیاز فعالیت بخش غیردولتی در زمینه پست و مخابرات، گفت: اجازه وصول صددرصد مبالغ به دولت، دخالت در بودجه سالیانه کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/44954.jpg اجازه,وصول,صددرصد,مبالغ,به,دولت،,دخالت,در,بودجه,سالیانه,کشور,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی در نشست علنی امروز (یکشنبه 19 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه اجازه تعیین وصول حق امتیاز فعالیت بخش غیردولتی در زمینه پست و مخابرات در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل 85 و 3 این قانون، افزود: در ماده واحده لایحه مذکور به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه داده شده که مبالغی را به عنوان حق‌السهم و حق الامتیاز دولت وصول و به خزانه‌داری واریز کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه لازم است مشخص شود که سرجمع این مبالغ به سرجمع تعرفه‌های موجود اضافه می‌شود یا خیر؟ گفت: به طور حتم در این شرایط عملا تفویض قانون را به دیگران واگذار می کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در ماده واحده این لایحه اجازه صددرصد وصول مبالغ به دولت به عنوان درآمد اختصاصی داده شده است، یادآور شد: بدون شک ما با این کار در بودجه سالیانه تصمیم‌گیری می‌کنیم و در قالب آن نسبت به لایحه بودجه تعیین تکلیف می کنیم که این خلاف قانون است.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به اخطار این نماینده با وارد ندانستن آن، گفت: از آنجا که حق امتیاز واریز وجوه باعث تنظیم می‌شود و براساس ماده 46 قانون برنامه پنجم توسعه، این امر نیز خلاف قانون نیست.

 نماینده مردم قم در مجلس ادامه داد: درآمد اختصاصی که براساس این ماده واحده به خزانه وارزیز می شود، صددرصد آن نیز در بودجه خواهد آمد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet