حلول ماه ربیع الاول
1392/08/19 12:24:17
سرویس صحن
توکلی در اخطار قانون اساسی:

نباید اختیار هزینه کرد مبالغ وصولی را به وزیر ارتباطات واگذار کرد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با مغایر دانستن بخشی از لایحه اجازه تعیین حق وصول امتیاز بخش غیردولتی در زمینه پست و مخابرات با قانون اساسی گفت: نباید اختیار هزینه کرد مبالغ وصولی را به وزیر ارتباطات واگذار کرد.
نباید اختیار هزینه کرد مبالغ وصولی را به وزیر ارتباطات واگذار کرد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با مغایر دانستن بخشی از لایحه اجازه تعیین حق وصول امتیاز بخش غیردولتی در زمینه پست و مخابرات با قانون اساسی گفت: نباید اختیار هزینه کرد مبالغ وصولی را به وزیر ارتباطات واگذار کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/43548.jpg نباید,اختیار,هزینه,کرد,مبالغ,وصولی,را,به,وزیر,ارتباطات,واگذار,کرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، احمد توکلی در نشست علنی امروز (یکشنبه 19 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه اجازه تعیین وصول حق امتیاز فعالیت بخش غیردولتی در زمینه پست و مخابرات در اخطار قانون اساسی و با استناد به اصل 55 این قانون، افزود: متاسفانه بخشی از این لایحه با قانون اساسی مغایرت دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس نهم، ادامه داد: در این لایحه ما اختیار هزینه‌کرد مبالغ وصولی را به وزیر و معاونت برنامه‌ریزی راهبردی رئیس‌جمهور داده ایم در حالی که پیشنهاد من آن است که عبارت "ردیف‌های درج شده در لایحه بودجه در خصوص صرف هزینه‌های خدمات زیربنایی ارتباطی و فناوری اطلاعات در مناطق محروم" به آن الحاق شود.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار این نماینده گفت: من این اخطار را وارد می دانم، البته با وجود آنکه هزینه‌ها و درآمدهای این لایحه در اختیار وزارتخانه قرار می‌گیرد و در بودجه لحاظ می شود، اما باید در قالب ردیف‌های بودجه نیز گنجانده شود.

شایان ذکر است این اخطار توکلی به رأی گذاشته شد و نمایندگان با 142 رای موافق، 13 رای مخالف و 18 رای ممتنع از مجموع 214 نماینده حاضر در مجلس با الحاق عبارت "ردیف‌های درج شده در بودجه" به متن لایحه اجازه تعیین و وصول حق امتیاز فعالیت بخش غیردولتی در زمینه پست و تلگراف موافقت کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet