هدر موبایل
1392/08/19 15:26:15
سرویس اقتصادی
رجبی خبر داد:

سوال از وزرای اقتصاد و صنعت برای لغو طرح شبنم در هفته آینده/ افزایش قاچاق کالا با لغو طرح شبنم

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: قرار است هفته آینده از وزیر اقتصاد و وزیر صنعت برای لغو طرح شبنم سوال شود و اگر وزرا پاسخ منطقی برای آن نداشته باشند حتما بررسی طرح در کمیسیون های اقتصادی و صنایع و معادن مجلس در دستور کار قرار می گیرد.
سوال از وزرای اقتصاد و صنعت برای لغو طرح شبنم در هفته آینده/ افزایش قاچاق کالا با لغو طرح شبنم عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: قرار است هفته آینده از وزیر اقتصاد و وزیر صنعت برای لغو طرح شبنم سوال شود و اگر وزرا پاسخ منطقی برای آن نداشته باشند حتما بررسی طرح در کمیسیون های اقتصادی و صنایع و معادن مجلس در دستور کار قرار می گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/43757.jpg سوال,از,وزرای,اقتصاد,و,صنعت,برای,لغو,طرح,شبنم,در,هفته,آینده/,افزایش,قاچاق,کالا,با,لغو,طرح,شبنم Icana

عبدالکریم رجبی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه طرح شبنم یکی از طرح هایی بود که شفاف سازی واردات و صادرات کالا کمک می کرد، تصریح کرد: زمانی که مردم نسبت به خرید کالایی اقدام می کردند از طریق شبنم ازصحت کالای مورد نظر اطمینان  پیدا می کردند.

نماینده مردم مینودشت، کلاله، مراوه تپه و گالیکش در مجلس شورای اسلامی افزود: لغو طرح شبنم یک کار غیرمنطقی است؛ از جهت اینکه چه راهکارهایی برای مردم وجود دارد تا از صحت کالا اطمینان داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه باید مشخص شود کالاها از چه طریقی وارد کشور می شوند، ادامه داد: این موضوع به ویژه در لوازم بهداشتی و آرایشی که قاچاق این محصولات فراوان است، اهمیت پیدا می کند.

رجبی تاکید کرد:‌ مردم بر طرح شبنم حساس بودند و کالاهایی را تهیه می کردند که از طریق طرح شبنم قابل استعلام بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه با حذف طرح شبنم مشکلات اساسی در شناسایی تصدیق کالاها به‌وجود می‌آید گفت: البته این طرح ممکن است ایراداتی داشته باشد و دولت به جای صدور بخشنامه مبنی بر لغو مصوبه باید مشکلات طرح شبنم را برطرف می کرد.

وی گفت: لغو طرح شبنم ضمن اینکه اطمینان را از مردم برای آگاهی از صحت کالا می گیرد، قاچاق کالا افزایش پیدا می کند.

عضو ک با بیان اینکه ممکن است طرح شبنم با بروکراسی و پیچیدگی هایی در فرآیند اداری مواجه باشد که منجر به کاهش واردات و صادارت می شود، درباره رسیدگی کمیسیون اقتصادی مجلس نسبت به لغو مصوبه طرح مصوبه طرح شبنم افزود: قرار است هفته آینده از وزیر اقتصاد و وزیر صنعت برای لغو طرح شبنم سوال شود و اگر وزرا پاسخ منطقی برای آن نداشته باشند حتما بررسی طرح در کمیسیون های اقتصادی و صنایع و معادن مجلس در دستور کار قرار می گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet