حلول ماه ربیع الاول
1392/08/19 15:47:38
سرویس اجتماعی
رحماندوست طی یادداشتی مطرح کرد:

توانسته ایم و می توانیم

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس طی یادداشتی گفت: تکیه بر نیروهای جوان و مستعد در راه دستیابی به اهداف از نکات کلیدی به شمار می‌رود که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز بوده است.
توانسته ایم و می توانیم عضو کمیسیون اجتماعی مجلس طی یادداشتی گفت: تکیه بر نیروهای جوان و مستعد در راه دستیابی به اهداف از نکات کلیدی به شمار می‌رود که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/43767.jpg توانسته,ایم,و,می,توانیم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مجتبی رحماندوست طی یاداشتی اعلام کرد که با تکیه بر نیروهای جوان می‌توانیم به اهداف کلیدی دست یابیم. متن یادداشت بدین شرح است:

«توانسته ایم و می توانیم»

1-بعد از گذشت حدود سه ماه از شروع به کار دولت دهم در این مدت دولت مردان در مناسبت ها و فرصت های مختلف در رابطه با سیاست ها و رویکردهای سازمان های زیر مجموعه خود ابراز نظر کرده و در موارد متعددی از «لفظ ما نمی توانیم» یا مفهوم آن استفاده کرده اند به عنوان نمونه وزیر صنعت معدن و تجارت در مورد افزایش قیمت مرغ به هرکیلو ده هزار تومان می گویند که ما نمی توانیم قیمت ها را پایین بیاوریم و یا این که وزیر راه و شهرسازی در مصاحبه تلویزیونی صراحتا اعلام کردند ما نمی توانیم مسکن مهر را ادامه دهیم. از این دست ابراز نظرها در سخنرانی های دولتمردان دولت چندین مورد وفور یافت می شود که جناب آقای دکتر سلیمانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در یادداشتی که تحت عنوان «قرار بود بتوانیم» در تاریخ 12/8/92  در بین نمایندگان مجلس توزیع کرد، به این مهم و مصداق های آن به صورت مفصل اشاره کرده است. اما در خصوص گفتار «ما نمی توانیم» باید گفته شود که ما در شرایطی سخت تر از الان توانسته ایم و الان هم می توانیم.

 بسیج

2-در روزهای آغازین انقلاب هرگاه که دشمنان کینه توز این مرز و بوم با توطئه ها و ترورهای کورشان چارچوب های انقلاب را نشانه می رفتند حضرت امام خمینی با قلبی سرشار از ایمان و اعتماد از قدرت مردان انقلابی و بسیجی سخن به میان می راندند و قوت قلبی تمام ناشدنی برای همه ی نیروهای ارزشی و دینی بودند و دقیقا انقلاب و اهداف عالیه آن به همان سمت و سویی رفت که حضرت امام خمینی بارها و بارها آن را پیش بینی کرده و نوید آن را داده بودند. آن زمان فعل توانستن توسط نیروهای انقلابی به بهترین نحو ممکن صرف شد و انقلاب اسلامی ایران به رغم تمام کینه توزی ها به همت جوانان پاسدار ارزشها تناورتر از قبل گشت.

جنگ تحمیلی

3-در جنگ تحمیلی هشت ساله نیز برای اولین بار در تاریخ، جوانان انقلابی در برابر دشمنی که مورد حمایت گسترده استکبار جهانی قرار داشت، نه تنها مقاومت کردند؛ بلکه با اتکا به قدرت ایمان و اعتماد به نفسی که از طرف معمار کبیر انقلاب به ایشان تزریق شده بود، یک وجب از خاک سرزمین اسلامی را به دست های پلید شیاطین شرق و غرب ندادند جوانان پیشقدم و اداره کننده بودند هر کار ناممکن را ممکن ساختند. وقوع جنگ موجب گردید که توجه به منابع غیرنفتی در کشور به یک راهبرد جدی مبدل گردد و توجه به صنعت و کشاورزی و پرداختن به توسعه روستایی، کاهش واردات و آمادگی نیروهای مسلح را در پی داشته باشد.

بعد از این دومسئله مهم یعنی پیروزی انقلاب اسلامی و پیروزی در جنگ تحمیلی فرهنگ خواستن و توانستن در ذهن ایرانیان به بهترین نحو بارور شد و جوانان کشورمان بی محابا و بدون هراس از قدرت های بزرگ خواسته های مشروع خود را پیگیری کردند.

امام خمینی

4-حضرت امام خمینی بارها و بارها در جمع مردم از اعتماد به نفس و تکیه بر نیروهای خودی و قطع امید کردن از نیروهای استکباری صحبت کرده اند و به مردم سرزمین اسلامیمان نوید دستیابی به همه اهداف انقلاب، با اتکال به خداوند متعال را می دادند:

 «من از مشاهده شما برادران که در راه پیشبرد مقاصد اسلام و پیشبرد مقاصد میهن مشغول جهاد هستید تشکر می کنم , و امیدوارم که خداوند شما همه برادران را توفیق بدهد که بیشتر برای کشور خودتان مفید باشید. شما می دانید که در رژیم سابق باید بگوییم که رژیم بازدارنده بود نسبت به جوانهای ما , آنها را نه اینکه نمی خواست رشد بدهد , آنها را می خواست متوقف کند به نفع ابرقدرتها. و لهذا همه جهات این کشور وابسته شد , و با چپاولهای بسیار زیاد , وابستگان به آن رژیم فرار کردند و یک کشوری که ورشکسته بود تقریبا , به دست شما جوانان دادند , و شما جوانان برومند کشور هستید که باید جبران آن نقیصه هایی که در طول تاریخ این دو جنایتکار , پدر و پسر جنایتکار به این کشور وارد شد جبران کنید. و عمده این است که شما دو جهت را در نظر بگیرید که من کرارا عرض کردم , یکی اعتماد به خدای تبارک و تعالی , که وقتی که برای او بخواهید کار بکنید به شما کمک می کند , راه را برای شما باز می کند , در هر رشته که هستید راههای هدایت را به شما الهام می کند , و یکی اتکال به نفس , اعتماد به خودتان . شما خودتان جوان هایی هستید که می توانید همه کارها را انجام بدهید. مخترعین ما می توانند در سطح بالا اختراع بکنند. مبتکرین ما می توانند در سطح بالا ابتکار کنند , به شرط اینکه اعتماد به نفس خودشان داشته باشند , و معتقد بشوند به اینکه « می توانیم » در رژیم سابق « نمی توانیم » را در بین همه قشرها شایع کردند , به همه گفتند « ما نمی توانیم » و باید تواناها بیایند و به ما تعلیم بدهند , آنها هم که می آمدند تعلیم نمی دادند , شماها را وابسته می کردند. امروز که دست همه آنها بحمدالله قطع شده است ودیگر برای آنها جایی در این کشور باقی نمانده است , این شما جوانهای کشور هستید که در هر جا هستید باید به فکر آتیه کشور خودتان باشید , حال کشور خودتان باشید. و لازم است که با این دو خصیصه , اتکال به خدای تبارک و تعالی , اطمینان به نفس , با این دو خصیصه به پیش بروید , و بعد از مدت کوتاهی خواهید دید که راههای سعادت بر شما باز می شود , و قدرتهای بزرگ طمعشان قطع می شود. و ان شا الله این کشور یک کشور نمونه می شود برای کشورهای دیگری که آنها هم گرفتار آن تبلیغات ابرقدرتها هستند که نمی گذارند آنها هم رشد بکنند» (صحیفه امام , جلد ۱۸ ص ۱۸۹ و ۱۹۰)

امام خمینی

5-رهبر معظم انقلاب نیز در بیاناتشان هیچ گاه از اعتماد به نفس و توانایی دست یابی به همه اهداف با تکیه بر مردم در سرزمین اسلامی، غافل نبوده اند ایشان در خطبه‌های نماز جمعه تهران بتاریخ 14/11/1390 فرمودند«امروز ملت ایران احساس عزت میکنند، احساس تشخص میکنند. انقلاب، ضعف نفس و خودکم‌بینى را در ملت ما از بین برد؛ به جاى آن، اعتماد به نفس ملى را به ملت داد. ما خودکم‌بینى داشتیم؛ فکر میکردیم نه کار علمى از ما برمى‌آید، نه کار سیاسى از ما برمى‌آید، نه کار عظیم نظامى از ما برمى‌آید. ما فکر میکردیم یک ملت ضعیفى هستیم؛ این را به ما تلقین کرده بودند، تزریق کرده بودند. انقلاب این را از ملت گرفت، به جاى آن، اعتماد به نفس ملى به ما داد. ما امروز در همه‌ى میدانها اعتماد به نفس داریم؛ میدانیم که میتوانیم، و دنبال این توانستن حرکت میکنیم، و همه جا هم بحمدللَّه به مقاصدمان می‌رسیم. ملت ما از مسائل سیاسى منزوى بود، روگردان بود، حوادث کشور را مورد توجه قرار نمی‌داد. انقلاب این حالت را از ملت ما گرفت، ما را تبدیل کرد به یک ملت آگاه و سیاسى. امروز نوجوانهاى ما هم در دورترین نقاط کشور تحلیل سیاسى میکنند، حوادث سیاسى را درک میکنند، روى هر مسئله‌اى تحلیل می‌گذارند. قبل از انقلاب اینجور نبود.

اینها همین طور مرتباً در تبلیغاتشان میگویند ما این تحریمها را میخواهیم بر ایران اعمال کنیم تا ایران را وادار به عقب‌نشینى کنیم؛ حالا مثلاً در قضیه‌ى هسته‌اى. پس همه‌ى دنیا فهمیدند که این تحریمها براى فشار بر ایران، براى عقب‌نشینى در قضیه‌ى هسته‌اى و قضایاى دیگر است. خب، وقتى ما عقب‌نشینى نکردیم، چه اتفاقى مى‌افتد؟ این تحریمها براى این است که ایران را وادار به عقب‌نشینى کنند، ایران هم که عقب‌نشینى نخواهد کرد؛ نتیجه این میشود که هیبت غرب و هیبت تهدیدهاى غرب در چشم این ملتهاى منطقه که قیام کردند، میشکند و عزت ملت ایران و قدرت ملت ایران در چشم اینها زیاد میشود؛ و این به نفع ماست. بنابراین، این تحریمها براى ضربه زدن به ماست، اما از این دو جهتى که عرض کردم، در واقع خدمت به ماست.

همچنین ایشان در بیانات خود در اجتماع مردم کنگاور بتاریخ 27/07/1390 فرمودند« امروز کشور عزیز ما با دورانهاى قبل قابل مقایسه نیست. ما یک ملتِ دچار رکود و جمود و انزوا در همه‌ى بخشها بودیم. انقلاب کشور را زنده کرد، ملت را زنده کرد، روحیه‌ى نوآورى را در این کشور بیدار کرد و عزت را براى این ملت به ارمغان آورد. راه‌هاى زیادى را پیموده‌ایم، پیشرفتهاى زیادى انجام گرفته است؛ و این راه ادامه دارد؛ ما وسط راه توقف نمیکنیم.» 

جوانان

6-البته تکیه بر نیروهای جوان و مستعد در راه دستیابی به اهداف از نکات کلیدی می باشد که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید زیادی دارند ایشان در بیانات خود در دیدار با دانشجویان و جوانان استان قم بتاریخ ‌04/08/1389 فرمودند «مخاطب عمده‏ى من در بسیارى از مباحث، از جمله در این بحثى که امروز مطرح میکنم، شما جوانها هستید؛ چون کار مال شماست، کشور هم مال شماست. ما مهمان چند روزه هستیم. نوبت ما، سهم ما، دوران ما سپرى شده. از حالا به بعد دوران شماهاست؛ شما هستید که باید این کشور را اداره کنید؛ باید در سطوح مختلف، این اقتدار ملى را، این عزت ملى را با استفاده از دستاوردهائى که تاکنون وجود داشته، به کمال برسانید؛ این وظیفه‏اى است که در تاریخ متوجه به شماست. لذا مخاطب من شما هستید.»

نتیجه آنکه با وجود تجربه های موفق در عرصه های مختلفی چون جنگ تحمیلی، هم اکنون چرا بعضی بر طبل آمریکا هراسی می کوبند، و نمی توانیم و نمی توانیم را در جلسات مختلف بر زبان می آورد و بذر ناامیدی را در بین ملت می کارند و جریان تحریم هراسی را به راه انداخته اند،آیا شرایط الان ما قابل مقایسه با شرایط اوایل انقلاب و زمان جنگ تحمیلی است یا ما قوی تر شده ایم مسلما قوی تر شده ایم پس توانسته ایم و می توانیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet