حلول ماه ربیع الاول
1392/08/19 15:20:28
سرویس فرهنگی
شوشتری درباره دلایل عدم کسب رأی اعتماد سجادی:

وزیر ورزش و جوانان باید شخصیتی پرنشاط و با انگیزه داشته باشد/دفاع رئیس‌جمهور در رأی اعتماد وزرا نقشی کلیدی ایفا می‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد از فرآیند دفاع رئیس جمهور از سجادی گفت: علاوه‌بر اینکه رئیس جمهور دفاع خوبی از وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان نداشت، آقای سجادی هم از نشاط و انگیزه کافی برخوردار نبود.
وزیر ورزش و جوانان باید شخصیتی پرنشاط و با انگیزه داشته باشد/دفاع رئیس‌جمهور در رأی اعتماد وزرا نقشی کلیدی ایفا می‌کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد از فرآیند دفاع رئیس جمهور از سجادی گفت: علاوه‌بر اینکه رئیس جمهور دفاع خوبی از وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان نداشت، آقای سجادی هم از نشاط و انگیزه کافی برخوردار نبود. https://cdn.icana.ir/d/019/44462.jpg وزیر,ورزش,و,جوانان,باید,شخصیتی,پرنشاط,و,با,انگیزه,داشته,باشد/دفاع,رئیس‌جمهور,در,رأی,اعتماد,وزرا,نقشی,کلیدی,ایفا,می‌کند Icana

هادی شوشتری در گفت‌ وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد: چند پارامتر مهم باعث کسب نکردن رأی اعتماد سجادی شد که یکی از این دلایل شخصیت ایشان بود که نمایندگان معتقد بودند ایشان شادابی و انگیزه لازم برای فعالیت در حوزه ورزش و جوانان را ندارد.

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی،‌ گفت: وزیری که برای فعالیت در حوزه مربوط به جوانان انتخاب می‌شود باید اصلی‌ترین پارامترهای فعالیت در این حوزه که شامل نشاط و انگیزه می‌شود داشته باشد که به نظر می‌رسید آقای سجادی از این پارامترها برخوردار نبود.

وی افزود: همچنین ایشان سوابق اجرایی شاخصی در حوزه جوانان نداشتند و نمی‌توان سوابق ایشان را خیلی شاخص و برجسته دانست.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دلیل مهم دیگری که باعث شد مجلس به سجادی رأی اعتماد ندهد، عدم توانایی در متقاعد کردن نمایندگان بود، ما در ادوار مختلف مجلس استیضاح‌های سیاسی زیادی داشتیم، به عنوان مثال در مجلس پنجم یکی از وزرا استیضاح شد اما وزیر مورد استیضاح توانست رأی اعتماد لازم را کسب کند.

وی ادامه داد: وقتی علت رأی آوری این وزیر استیضاح شده را واکاوی کردند به این نتیجه رسیدند که ایشان قدرت کلام بالایی داشته و با این قدرت کلام توانسته نمایندگان را قانع کند و همه نمایندگان در زمان سخنرانی ایشان با سکوت کامل به سخنانش گوش می‌دادند.

شوشتری ادامه داد: آقای سجادی نتوانست با سخنرانی خود آنطور که باید نمایندگان را متقاعد کرده، ابهامات مطرح شده را رفع و رأی اعتماد از مجلس نهم بگیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از رئیس‌جمهور در دفاع از سجادی گفت: همانطور که سابقه آقای روحانی نشان می‌دهد خاستگاه ایشان پارلمان است و انتظار می‌رفت رئیس جمهور با سابقه پارلمانی 20 ساله خود در فرآیند دفاع از وزرای پیشنهادی که رأی اعتماد را نیاوردند دفاع خوبی ارائه دهد، چرا که دفاع رئیس جمهور در فرآیند کسب رأی اعتماد تأثیر زیادی دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet