حلول ماه ربیع الاول
1392/08/20 12:37:46
سرویس اقتصادی
حسین زاده:

وام مسکن 6 برابر ودیعه،قیمت خانه را افزایش می دهد

عضو کمیسیون عمران مجلس در واکنش به طرح وام خرید مسکن ۶ برابر ودیعه گفت: اجرایی شدن اعطای وام خرید مسکن ۶ برابر ودیعه، باعث ایجاد فرایند سینوسی و افزایش کاذب قیمت خانه می شود.
وام مسکن 6 برابر ودیعه،قیمت خانه را افزایش می دهد عضو کمیسیون عمران مجلس در واکنش به طرح وام خرید مسکن 6 برابر ودیعه گفت: اجرایی شدن اعطای وام خرید مسکن 6 برابر ودیعه، باعث ایجاد فرایند سینوسی و افزایش کاذب قیمت خانه می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/43995.jpg وام,مسکن,6,برابر,ودیعه،قیمت,خانه,را,افزایش,می,دهد Icana

عبدالکریم حسین زاده در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: باید توجه داشت در دو اصل از قانون اساسی به موضوع خانه دار شدن مردم تاکید شده است، لذا باید قبل از اتخاذ هر تصمیمی در حوزه مسکن کار کارشناسی صورت گیرد، البته نباید توجه به سوابق گذشته در تولید مسکن را فراموش کرد.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی گفت: در تصمیمات  برای خانه دار شدن مردم، باید به نحوه توانمند سازی خانوارهای فاقد مسکن توجه کرد و از طرفی ضعف های قانونی و رویکرد اجتماعی در حوزه مسکن را نباید فراموش کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم در خصوص وام خرید مسکن 6 برابر ودیعه، افزود: اجرای طرح وام خرید مسکن 6 برابر ودیعه، مانع روند نزولی قیمت مسکن می شود و باعث ایجاد فرایند سینوسی و افزایش کاذب قیمت خانه می شود.

حسین زاده ادامه داد: در موضوع تولید مسکن از اهداف سند چشم انداز و برنامه های توسعه دچار انحراف شده ایم لذا با توجه به پشتوانه های خوب قانونی در حوزه مسکن باید در برنامه ریزی ها عملکرد دقیق تر وبهتری داشته باشیم.

وی گفت: موضوع مهم دیگر در حوزه مسکن این است که باید مسکن را از حالت کالای سرمایه ای به کالای مصرفی تبدیل کرد و نباید فراموش کرد در برخی کشورها مردم به خرید خانه مایل نیستند.

حسین زاده افزود: الگوهای متفاوتی در دنیا برای خانه دار شدن است بطور مثال در کشور آلمان برای خانه دار کردن 27 هزار از مردم جامعه، دولت تفاوت قیمت تولید و فروش قیمت مسکن در بازار آزاد را به عنوان یارانه پرداخت کرد که استفاده از این الگوها در خانه دار کردن زوج های می تواند موثر باشد.

عضو کمیسیون عمران یاداور شد: در هرصورت باید دقت شود که با پرداخت وام خرید مسکن، قیمت خانه بطور کاذب گران نشود البته تلاش برای خروج از حالت رکود در بخش مسکن نیز نباید فراموش کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet