شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1392/08/19 16:35:39
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بیاتیان با انتقاد از لغو کد شبنم و ایران کد:

دولت ناگزیر به احیای کد رهگیری کالاها می شود

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت گفت: تصور می کنم دولت و وزارت صنعت و معدن و تجارت در آینده ای نزدیک به اندازه ای دچار مشکل می شود که یا ناگزیر دوباره این دو طرح را احیا می کند و یا به سمت سازکار بسیار مشابه این دو طرح می رود.
دولت ناگزیر به احیای کد رهگیری کالاها می شود عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت گفت: تصور می کنم دولت و وزارت صنعت و معدن و تجارت در آینده ای نزدیک به اندازه ای دچار مشکل می شود که یا ناگزیر دوباره این دو طرح را احیا می کند و یا به سمت سازکار بسیار مشابه این دو طرح می رود. https://cdn.icana.ir/d/019/43061.jpg دولت,ناگزیر,به,احیای,کد,رهگیری,کالاها,می,شود Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ محمد بیاتیان عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با اشاره به اعلام وزارت صنعت و معدن و تجارت مبنی بر لغو رسمی دو طرحی شبنم و ایران کد گفت: کد شبنم و ایران کد راهکارهایی برای ردیابی و رهگیری کالا بودند که روند حرکت کالا از کجا شروع شده و در کجا به دست مصرف کننده می رسد.
نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود:با حذف این دو کد به نوعی به قاچاق مجوز داده و صحه گذاشته ایم چرا که حذف شبنم و ایران کد به نفع قاچاقچیان است.
بیاتیان هم چنین با بیان این که وزارت صنعت و معدن و تجارت با این اقدام در حال داغ کردن بازار کالاهای قاچاق است  تصریح کرد:باید ساز و کاری وجود داشته باشد که کالاهای وارداتی به کشور رهگیری شود و با حذف این دو کد امیدی به تضمین سلامت مردم نیست.
وی با رد این انتقاد که کد شبنم و ایران کد برای صادارت و واردات دست و پاگیر است گفت: اکثر موانع صادرات و واردات در اثر ناهماهنگی بین دستگاه ها است و با حذف یک کد موانع برداشته نمی شود.
بیاتیان تصریح کرد: گمرک و سازمان توسعه و تجارت در مقوله صادرات و واردات نگاه های مختلفی دارند و بعضا این  تفاوت نگاه ها منجر به این می شود که این دو بخش عملکرد یکدیگر را صفر کرده و در مقابل هم می ایستند.
این نماینده مردم در مجلس نهم با انتقاد از این که دولت طرحی را جایگزین این دو طرح لغو شده معرفی نکرده است افزود: من تصور می کنم دولت و وزارت صنعت و معدن و تجارت در آینده ای نزدیک به اندازه ای دچار مشکل می شود که یا ناگزیر دوباره این دو طرح را احیا می کند و یا به سمت سازکار بسیار مشابه این دو طرح می رود.
به گزارش مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خاتمه تصریح کرد: ما منتظر عملکردهای مبتنی بر تدبیر در دولت هستیم که متاسفانه مشاهده نکرده ایم./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet