حلول ماه ربیع الاول
1392/08/20 08:00:32
سرویس اجتماعی
سبحانی‌نیا:

24 آبان، پایان مهلت سرپرستی در وزارت ورزش/افزایش مدت زمان سرپرستی نیازمند اخذ مجوز از رهبری است

عضو هیات رئیسه مجلس، با بیان اینکه ۲۴ آبان مهلت اداره وزارت ورزش و جوانان از سوی سرپرست به پایان می رسد، گفت: بر این اساس اگر چهارمین وزیر پیشنهادی ورزش هم موفق به کسب رای اعتماد از مجلس نشود تمدید مهلت اداره این وزارتخانه از سوی سرپرست نیازمند اخذ مجوز از رهبری است.
24 آبان، پایان مهلت سرپرستی در وزارت ورزش/افزایش مدت زمان سرپرستی نیازمند اخذ مجوز از رهبری است عضو هیات رئیسه مجلس، با بیان اینکه 24 آبان مهلت اداره وزارت ورزش و جوانان از سوی سرپرست به پایان می رسد، گفت: بر این اساس اگر چهارمین وزیر پیشنهادی ورزش هم موفق به کسب رای اعتماد از مجلس نشود تمدید مهلت اداره این وزارتخانه از سوی سرپرست نیازمند اخذ مجوز از رهبری است. https://cdn.icana.ir/d/019/42756.jpg 24,آبان،,پایان,مهلت,سرپرستی,در,وزارت,ورزش/افزایش,مدت,زمان,سرپرستی,نیازمند,اخذ,مجوز,از,رهبری,است Icana

حسین سبحانی‌نیا در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری توفیق نیافتن نصرالله سجادی در کسب رای اعتماد از مجلس، افزود: پس از این موضوع رئیس‌جمهور در نامه‌ای محمود گودرزی را به عنوان چهارمین وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی کرد که چنانچه وی نیز موفق به کسب رای اعتماد از مجلس نشود٬ اضافه شدن به مدت زمان سرپرستی در وزارت ورزش و جوانان به دلیل خلا قانونی منوط به مجوز رهبری است.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مدت سرپرستی در وزارت ورزش و جوانان تا 24 آبان ماه به پایان می‌رسد که در صورت عدم کسب رای اعتماد چهارمین گزینه پیشنهادی وزارت‌خانه مذکور باید مجوز رهبری جهت تمدید مهلت سرپرستی اخذ شود.

وی در تشریح دلایل عدم توفیق وزرای پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان در کسب رای اعتماد از مجلس، تاکید کرد: اگر در انتخاب ورزا دقت لازم به کار گرفته می شد و بر حسب تناسب با حوزه ورزش و جوانان گزینش صورت می‌گرفت بی‌شک جلسه رای اعتماد به گزینه‌های پیشنهادی وزارت‌خانه مذکور تا این زمان به طول نمی‌انجامید.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه دولت در انتخاب گزینه‌های پیشنهادی وزارتخانه‌های خود باید نظر مجلس را نیز در نظر می‌گرفت، افزود: اگر در بحث سوابق، کارکردها و کارنامه گزینه‌های پیشنهادی دولت برای وزارت ورزش و جوانان از اول دقت لازم صورت می‌گرفت به طور حتم مشکلات کنونی کمتر در رابطه با این وزارت‌خانه پیش می آمد.

 

مشورت به این معنا نیست که مجلس تعیین کننده وزرا باشد

سبحانی‌نیا مشورت نکردن دولت با کمیسیون‌های تخصصی مجلس در خصوص انتخاب وزرا را عامل دیگری در توفیق نیافتن گزینه‌های پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان خواند و گفت:  مشورت به این معنا نیست که مجلس تعیین کننده وزرا باشد بلکه تصمیم نهایی را در خصوص معرفی گزینه‌های پیشنهادی دولت می‌گیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه استفاده دولت از نظرات مجلس کمک می‌کند تا به جمع‌بندی درستی درباره گزینه‌های پیشنهادی خود برای تصدی بر وزارت خانه‌های موردنظر برسد٬ افزود: دولت پس از استفاده از نظرات کمیسیون‌های تخصصی مجلس به این نتیجه خواهد رسید که آیا فرد مورد نظرش برای تصدی بر وزارتخانه مناسب است یا خیر.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: در صورتی که تعامل مناسبی بین دولت و مجلس در خصوص انتخاب وزرا در کار باشد بسیاری از مسائل در مرحله اولیه و قبل از معرفی به صحن رفع می‌شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه در معرفی محمود گودرزی چهارمین گزینه پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان نیز مشورتی از مجلس و کمیسیون‌های تخصصی گرفته نشد، افزود: امروز نیز رئیس جمهور پس از اینکه نصرالله سجادی موفق به سکانداری وزارت ورزش و جوانان نشد بلافاصله گزینه دیگر خود را به صحن معرفی کرد.

 

سجادی از ارایه پاسخ شفاف به مجلس امتناع کرد

سبحانی‌نیا با تاکید بر اینکه برخی از برداشت‌ها این بود که اگر رئیس جمهور کمی حساب‌ شده تر در زمینه دفاع از وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان برخورد می‌کرد می‌توانست در کسب رای اعتماد وی مفید باشد، تصریح کرد: ارزیابی من این است که سخنان روحانی بی‌تاثیر نبود، این درحالی است که سجادی نیز آن گونه که باید از خود دفاع نکرد و از جواب دادن شفاف امتناع کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با بیان اینکه نصرالله سجادی جواب‌های شفافی به سوالات نمایندگان نداد و عدم شفافیت در پاسخ وی بسیار در عدم توفیق در کسب رای اعتماد از مجلس موثر بود، افزود: به هر صورت اگر  از حرکت و رفتار و اقدام انجام گرفته در سال 82 تبری می‌جست بی‌شک 10 یا 20 رای به آرای او اضافه می‌شد.

وی در خصوص ارزیابی خود درباره چهارمین گزینه پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان به خانه ملت، گفت: هنوز شناختی حاصل نشده و تنها یک سوابقی از وی را دیدم و سوابق علمی و کارهای وی در دانشگاه خوب بوده اما در خصوص وزارت ورزش و جوانان این مسائل هنوز روشن نشده است.

عضو هیات رئیسه مجلس یادآور شد: یک‌شنبه (26 آبان) جلسه رای اعتماد گزینه پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان برگزار می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet