هدر موبایل
1392/08/19 16:58:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
شفیعی:

هدف فرانسه از سنگ اندازی در مذاکرات جلب نظر صهیونیست ها است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:اعلام رضایت تیم مذاکره کننده تا امروز نشان از این بود که پیشرفت های خوبی حاصل شده است و نباید این مسئله تحت الشعاع رفتار و عملکرد فرانسه به عنوان یک کشور منزوی در عرصه بین الملل قرار گیرد.
هدف فرانسه از سنگ اندازی در مذاکرات جلب نظر صهیونیست ها است عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:اعلام رضایت تیم مذاکره کننده تا امروز نشان از این بود که پیشرفت های خوبی حاصل شده است و نباید این مسئله تحت الشعاع رفتار و عملکرد فرانسه به عنوان یک کشور منزوی در عرصه بین الملل قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/43206.jpg هدف,فرانسه,از,سنگ,اندازی,در,مذاکرات,جلب,نظر,صهیونیست,ها,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛نوذر شفیعی عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در مجلس با اشاره به اخلال  فرانسه در روند مذاکرات هسته ای ایران با 5+1 گفت: روند مذاکرات و پیشرفت این مسئله نشان از به حق بودن مطالبات ایران و تخصص و تبحر تیم مذاکره کننده داشت.

نماینده مردم رستم و ممسنی در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: به هر حال اعلام رضایت تیم مذاکره کننده تا امروز نشان از این بود که پیشرفت های خوبی حاصل شده است و نباید این مسئله تحت الشعاع رفتار و عملکرد فرانسه به عنوان یک کشور منزوی در عرصه بین الملل قرار گیرد.

شفیعی  تصریح کرد: هدف فرانسه از اخلال در روند مذاکرات ایران و 5+1  بر جلب نظر رژیم صهیونیستی  است که البته این اقدامات این کشور نمی تواند توجیه و پوشاننده  ضعیف عمل کردن در مسائل مختلف و چهره منزوی حال حاضر این کشور در عرصه بین المللی باشد.
 
وی افزود: فرانسه قصد دارد تا با کارشکنی  و انجام اینگونه اقدامات خود را در سطح بین المللی به عنوان یک چهره تعیین کننده مطرح و جلوه دهد.
شفیعی تاکید کرد: ایران برنده این دوره ازمذاکرات بود، چرا که تیم مذاکره کننده در یک موضع مقتدرانه، از منافع ملی براساس نقشه راه ترسیم شده دفاع کرد.
وی ادامه داد:کشورهای اروپایی به دلیل نفوذ صهیونیست ها درساختارسیاسی کشورها در جایگاه ضعف قرار دارند و فرانسه به  رای صهیونیست ها درارتباط با انتخابات و مجموعه حاکمیت خود نیازمند است.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد:عملکرد تسم ایرانی در این دور از مذاکرات خوب و قابل تحسین بوده است و تحت تاثیر رفتار دور از شان دیپلماتیک فرانسه قرار نمی گیرد.

به گزارش مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)پس از آن‌که فرانسه با اقدامات پیشنهادی مخالفت کرده آن‌ها را کافی ندانست، مذاکرات ژنو درباره برنامه هسته‌یی ایران صبح روز یکشنبه بدون رسیدن به توافقی پایان یافت. جان کری وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که "پیشرفت قابل توجهی" در زمینه اختلافات باقیمانده حاصل شد.ایران و گروه ۱+۵ توافق کردند در تاریخ ۲۰نوامبر (۲۹ آبان‌ماه) مذاکرات را از سر بگیرند. هر دو طرف به شدت به دنبال توافق بودند، ولی فرانسه حاضر نشد نگرانی‌هایش درباره آن‌چه پروژه پلوتونیوم ایران خواند و نیز سطح برنامه غنی‌سازی اورانیوم تهران را کاهش دهد./
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet