حلول ماه ربیع الاول
1392/08/20 06:37:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
منصوری آرانی:

کارشکنی‌های فرانسه و آلمان نمی‌تواند بازی مذاکرات هسته‌ای را به هم بزند

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس گفت: آلمان و فرانسه تأثیرگذاری مبنایی و محوری در مذاکرات هسته‌ای ندارند و نمی‌توانند بازی مذاکرات را به هم بزنند.
کارشکنی‌های فرانسه و آلمان نمی‌تواند بازی مذاکرات هسته‌ای را به هم بزند عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس گفت: آلمان و فرانسه تأثیرگذاری مبنایی و محوری در مذاکرات هسته‌ای ندارند و نمی‌توانند بازی مذاکرات را به هم بزنند. https://cdn.icana.ir/d/019/43120.jpg کارشکنی‌های,فرانسه,و,آلمان,نمی‌تواند,بازی,مذاکرات,هسته‌ای,را,به,هم,بزند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛عباسعلی منصوری آرانی عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات اخیر هسته‌ای ایران و 1+5 گفت: به نظر می‌آید هم‌اکنون ما در حال چارچوب‌بندی مذاکرات هسته‌ای هستیم و نقطه شروع و پایان مذاکرات را مشخص می‌کنیم تا در خط سیری که در آن حرکت می‌کنیم، متوجه شویم که از کجا حرکت کرده و به کجا می‌رسیم.

وی ادامه داد: اگر ما جمع‌بندی نهایی در مذاکرات نداشته باشیم، ممکن است با زاویه‌های مختلفی حرکت کنیم. آقای ظریف و تیم همراهشان در حال جمع بندی چارچوب مذاکرات هستند و نقطه شروع و پایان آن را تسریع می‌کنند.
 
عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا باید مابه‌ازای حذف برخی فعالیت‌های هسته‌ای کشور لغو همه تحریم‌ها باشد نه بخشی از تحریم‌ها، گفت: این‌گونه نیست که مذاکرات صفر یا صد باشد؛ با توجه به مفادی که در مذاکرات هسته‌ای بیان می‌شود، وقتی مسیر رو به تفاهم حرکت می‌کند، گفته می‌شود که مذاکرات موفقیت‌آمیز بوده است.
 
منصوری درباره کارشکنی‌های فرانسه در بحث مذاکرات هسته‌ای، افزود: فرانسه اگرچه در روند مذاکرات تأثیرگذار است، اما تعیین‌کننده نیست. کشورهایی مانند چین و روسیه به ما نزدیک هستند اما آلمان و فرانسه تأثیرگذاری مبنایی و محوری در مذاکرات هسته‌ای ندارند و نمی‌توانند بازی مذاکرات را به هم بزنند البته آنها تأثیرات تاکتیکی خود را دارند.
 
وی در مورد حمایت ملت از تیم هسته‌ای، خاطرنشان کرد: طبیعی است که مجلس شورای اسلامی می‌تواند از تیم مذاکره‌کننده حمایت کند و به آنها روحیه بدهد و اگر در مذاکره نقاط قوت داشتند، آنها را برای مردم تشریح کنند و اگر نقاط ضعفی وجود دارد، به آنها گوشزد شود.
 
به گزارش تسنیم،عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس در پایان گفت: مجلس باید حمایت خود از تیم مذاکره‌کننده را اعلام کند و مطبوعات و صدا و سیما نیز با پخش برنامه‌های تلویزیونی و انتشار مقاله تیم مذاکره‌کننده ایران را تقویت کنند./
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet