هدر موبایل
1392/08/19 18:07:45
سرویس اجتماعی
فیاضی:

برگزاری مستقل کنکور آزاد و سراسری در سال 92 بلامانع است

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیات مجلس در تشریح محورهای مطرح شده در جلسه امروز کمیسیون متبوعش، گفت: بحث برگزاری جداگانه آزمون دانشگاه آزاد و سراسری با حضور مسئولان بررسی و کمیسیون اجرای آن برای سال ۹۲ را بلامانع دانست.
برگزاری مستقل کنکور آزاد و سراسری در سال 92 بلامانع است سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیات مجلس در تشریح محورهای مطرح شده در جلسه امروز کمیسیون متبوعش، گفت: بحث برگزاری جداگانه آزمون دانشگاه آزاد و سراسری با حضور مسئولان بررسی و کمیسیون اجرای آن برای سال 92 را بلامانع دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/43353.jpg برگزاری,مستقل,کنکور,آزاد,و,سراسری,در,سال,92,بلامانع,است Icana

عبدالوحید فیاضی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری محورهای مورد بحث امروز (19 ابان) کمیسیون متبوعش، گفت: امروز در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص ثبت اختراع جهانی بحث شد که در این باره با توجه به اینکه کشور ما در این زمینه پیشتاز و پیشرو است، تصمیم گرفته شد در زمینه ثبت اختراعات جهانی مراقبت‌های بیشتری صورت بگیرد.

نماینده مردم محمود‌آباد و نور در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در خصوص هم پوشانی برخی فعالیت‌های حوزه علم و فناوری نهاد ریاست جمهوری با مرکز پژوهشی وزارت علوم و دستگاه ها در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بحث و بررسی شد که تذکرات لازم در این خصوص به مسئولان داده شد که در این زمینه رصد کرده و مرزها را مشخص کنند.

وی با یادآوری موضوع دیگر کمیسیون متبوعش، تصریح کرد: در خصوص توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و لغو مشکلات این حوزه نیز بحث و بررسی های بسیاری صورت گرفت که بسیار حائز اهمیت است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تاکید کرد: جدایی و استقلال برگزاری آزمون دانشگاه آزاد اسلامی موضوع دیگر کمیسیون آموزش و تحیقیقات مجلس بود که در پی آن مقرر شد جداسازی کنکور تنها در سال  92 اجرایی شود اما اگر آزمون سال آتی مدنظر آن‌ها باشد جداسازی آن ممکن نیست.

وی ادامه داد: آزمون 93 و 94 برابر ماده 5 قانون باید توسط سازمان سنجش برگزار شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با یادآوری محورهای بررسی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: مطالبات فرهنگیان و سرانه‌های مدارس که هنوز پرداخت نشده از جمله مدارس شبانه روزی و روستا مرکزی موضوع مهم دیگری بود که مقرر شد با حضور  نوبخت معاونت برنامه ‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در کمیسیون  مذکور بررسی و مرتفع شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با یادآوری علت عدم حضور وزیر اطلاعات در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برای ارایه توضیحاتی پیرامون انتصابات اخیر صورت گرفته در بدنه وزارت علوم، تحقیقات و فناورزی، گفت: در خصوص بحث انتصابات صورت گرفته در بدنه وزارت علوم قرار بود وزیر اطلاعات امروز در کمیسیون حاضر شود که بنا به دلایلی یک‌شنبه هفته آتی میهمان کمیسیون خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet