هدر موبایل
1392/08/20 10:03:31
سرویس اقتصادی
سرقینی در گفت و گو با خانه ملت:

اولینLC طرح های فولادی به زودی گشایش می‌یابد/ افزایش عوارض خام فروشی معادن

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از گشایش اولین LCطرح فولادی چهارمحال در آینده نزدیک خبرداد و درباره عوارض خام فروشی معادن نیز گفت: عوارض خام فروشی معادن از سال آینده ۱۰ درصدخواهد بود سپس برای سه سال آینده، هر سال ۵ درصد به این میزان اضافه می شود.
اولینLC طرح های فولادی به زودی گشایش می‌یابد/ افزایش عوارض خام فروشی معادن معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از گشایش اولین LCطرح فولادی چهارمحال در آینده نزدیک خبرداد و درباره عوارض خام فروشی معادن نیز گفت: عوارض خام فروشی معادن از سال آینده 10 درصدخواهد بود سپس برای سه سال آینده، هر سال 5 درصد به این میزان اضافه می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/51076.jpg اولینLC,طرح,های,فولادی,به,زودی,گشایش,می‌یابد/,افزایش,عوارض,خام,فروشی,معادن Icana

سرقینی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه عوارض خام فروشی معادن برای سال جاری در نظر گرفته نشده است، تصریح کرد: این عوارض از سال آینده در نظر گرفته می شود و یکی از سناریوهای مهم که به احتمال زیاد در هیئت وزیران به تصویب برسد تعیین عوارض به میزان 10 درصد قیمت سنگ آهن برای خام فروشی معادن است.

عوارض خام فروشی از سال آینده 10 درصد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: عوارض خام فروشی معادن برای سال اول 10 درصد است سپس برای سه سال آینده، هر سال 5 درصد به این میزان اضافه می شود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا این عوارض برای سال جاری در نظر گرفته نمی شود؟ گفت: عوارض از سال آینده تعیین می شود به طوریکه برنامه ریزی شده باشد و تصمیم به یکباره گرفته نشود و مردم نیز تکلیف خود را بدانند؛ علاوه بر آن به دلیل اینکه بهره برداران برنامه ریزی داشته باشند عوارض خام فروشی از سال آینده در نظر گرفته می شود.

کاهش عوارض کنسانتره طی برنامه چهارساله به 10 درصد

سرقینی همچنین ادامه داد: عوارض کنسانتره که در حال حاضر 30 درصد است طی یک برنامه چهارساله به 10 درصد کاهش می یابد.

معاون امور معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از اظهاراتش درباره آخرین وضعیت هفت طرح فولادی یادآور شد: مشکل پیش پرداخت 7.5 درصد برای فاینانس هفت طرح فولادی برطرف شده و به زودی LCاولین طرح که چهارمحال و بختیاری است گشایش می یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet