خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1392/08/20 08:47:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نقوی حسینی:

تیم مذاکره کننده هسته ای به منافع ملی و مصالح نظام توجه ویژه دارد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تقدیر از عملکرد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران در مذاکرات ژنو، گفت: تیم مذاکره کننده هسته ای به منافع ملی توجه ویژه ای دارد.
تیم مذاکره کننده هسته ای به منافع ملی و مصالح نظام توجه ویژه دارد سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تقدیر از عملکرد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران در مذاکرات ژنو، گفت: تیم مذاکره کننده هسته ای به منافع ملی توجه ویژه ای دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/42817.jpg تیم,مذاکره,کننده,هسته,ای,به,منافع,ملی,و,مصالح,نظام,توجه,ویژه,دارد Icana

 به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛سیدحسین نقوی حسینی خاطرنشان کرد: تیم سیاست خارجی دولت یازدهم تیم باتجربه ای است و با عرصه بین الملل آشناست. این تیم، ادبیات مذاکره در عرصه بین المللی را به خوبی می شناسد و به منافع ملی توجه دارد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تیم مذاکره کننده ایران را مدافع منافع ملی دانست و گفت: تیم مذاکره کننده به خطوط قرمز نظام توجه دارد و درباره منافع مردم و مصالح نظام کوتاه نخواهد آمد.
تازه ترین مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 از روز پنجشنبه گذشته به مدت سه روز در ژنو بین نمایندگان دو طرف برگزار شد و طرفین در آستانه توافقی بزرگ در این زمینه قرار گرفتند.
 
دور سوم مذاکرات ایران با کشورهای عضو گروه 1+5 نیز قرار است 29 آبان ماه در ژنو از سر گرفته شود.
 
** فرانسه سخنگوی رژیم صهیونیستی در مذاکرات
 
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ارزیابی وضعیت مذاکرات هسته ای بین ایران و گروه 1+5 نیز گفت: مذاکرات روند خوبی را طی کرد و حتی با توافقات اولیه ای که صورت گرفت پیش نویس سند توافق هم آماده شد اما متاسفانه فرانسوی ها تحت تاثیر رژیم صهیونیستی، مانع توافق شدند.
وی، رژیم صهیونیستی را مخالف اصلی به نتیجه رسیدن مذاکرات ایران و گروه 1+5 عنوان کرد و گفت: در هر دوره از مذاکرات، رژیم صهیونیستی، یکی از کشورها را مامور به هم زدن توافقات و دستیابی به اشتراک نظر می کند.
نقوی حسینی با اشاره به نارضایتی طرف های غربی از اقدام فرانسه در به هم زدن توافقات گفت: جمهوری اسلامی معتقد است که گروه 1+5، ابتدا باید مشکلات خود را حل کند و هر وقت به وحدت نظر رسید با ایران وارد مذاکره شود.
 
** ترور دادستان زابل کار گروهک تروریستی جیش العدل نبوده است
 
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس روش ترور دادستان زابل را متفاوت از عملیات های تروریست های مستقر در مرز ایران-پاکستان عنوان و ادعای گروهک تروریستی جیش العدل درباره انجام ترور را غیرواقعی اعلام کرد.
وی در ادامه وضعیت امنیتی سیستان و بلوچستان را مطلوب دانست و گفت: اغلب گروهک های تروریستی مستقر در مرز ایران - پاکستان اقدام به عملیات هایی کرده و بلافاصله می گریزند.
 
به گزارش ایرنا؛وی از دو سفر نمایندگان کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به سیستان و بلوچستان برای بررسی وضعیت امنیتی استان خبر داد و گفت: شرایط امنیتی-انتظامی استان خوب است و مشکل خاصی وجود ندارد.
موسی نوری دادستان زابل و راننده اش ساعت 8 صبح روز چهارشنبه 15 آبانماه در مسیر عزیمت به محل کارشان، توسط افراد ناشناس ترور و به شهادت رسیدند./
پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet