هدر اصلی
1392/08/20 09:53:27
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آصفری:

غرب بداند که فرصت نرمش قهرمانانه همیشگی نیست

آصفری با تاکیدبر اینکه تعطیلی نیروگاه اراک و سایت خنداب خط قرمز ماست، گفت: این تعطیلی به هیچ عنوان انجام نخواهد شد.
غرب بداند که فرصت نرمش قهرمانانه همیشگی نیست آصفری با تاکیدبر اینکه تعطیلی نیروگاه اراک و سایت خنداب خط قرمز ماست، گفت: این تعطیلی به هیچ عنوان انجام نخواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/45387.jpg غرب,بداند,که,فرصت,نرمش,قهرمانانه,همیشگی,نیست Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در خصوص مذاکرات 1+5 اظهار داشت: با وجود اینکه هنوز اخبار زیادی از مذاکرات منتشر نشده است اما چیزی که برای ما مهم است این است که غرب متوجه باشد که این فرصتی که مقام معظم رهبری به عنوان نرمش قهرمانانه عنوان کردند، همیشگی نیست.
وی افزود: اگر غرب بخواهد زیاده‌خواهی و یکه تازی خود را همواره ادامه دهد، مطمئنا شاهد تغییر روش در گفتمان و مذاکرات ایران خواهد بود.
آصفری تصریح کرد: حضور ما در مذاکرات نشان از آن دارد که ثابت کنیم اهل منطق و صاحب تمدن دیرینه و کهن هستیم و این آمریکا و غربی‌ها هستند که می‌خواهند همه مسائل خود را از طریق زور و فشار دنبال کنند.
وی با اشاره به اینکه "استراتژی مذاکره و تحریم که امریکایی‌ها به دنبال آن هستند قابل تجمیع در کنار هم نیست"، عنوان کرد: اینکه بخواهند از یک طرف مذاکره کنند و از طرف دیگر در خصوص اعمال تحریم صحبت کنند، قابل قبول نیست و اگر تیم مذاکره کننده 1+5 قصد ورود به خطوط قرمز ایران را داشته باشد این اقدام به هیچ عنوان قابل پذیرش نخواهد بود.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: اگر غربی‌ها خواهان تعطیلی آب سنگین اراک باشند به هیچ عنوان این مسئله قابل قبول نیست، انتقال اورانیوم غنی شده به خارج کشور هرگز امکانپذیر نیست چراکه این موضوعات خطوط قرمز ماست و به هیچ وجه انجام نخواهد شد.
وی احتمال تغییر سطح غنی‌سازی، را منوط به روشن شدن وضعیت تحریم‌ها دانست و اظهار کرد: تعیین تکلیف تحریم موضوع بسیار مهمی است و باید در خصوص کلیه تحریم‌ها تصمیم درستی از سوی غربی‌ها و آمریکا اتخاذ شود.
آصفری موضع‌گیری فرانسه را در راستای سیاست‌های صهیونیسم دانست و گفت: در این دور از مذاکرات فرانسوی‌ها حرف خودشان را نزدند بلکه به نوعی دیدگاه صهیونیسم را به نمایش گذاشتند. اعتقاد دارم فرانسه، آمریکا و همچنین گروه 1+5 سناریویی را دنبال می‌کنند و هر کدام جداگانه وظایفی را به عهده دارند که در مسیر آن حرکت می‌کنند و کاملا با یکدیگر هماهنگ هستند، موضع فرانسه به دور از موضع آمریکا و غربی‌ها نبوده است.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، نماینده اراک درمجلس تصریح کرد: اگر روند مذاکرات و موضع‌گیری‌ها مانند موضع‌گیری اخیر فرانسه باشد، امیدی به ادامه مذاکرات نیست. باید طرف مقابل بداند که قرار نیست همچنان مذاکرات را ادامه دهیم. اگر حس کنیم که به نتیجه نخواهیم رسید، قطعا ادامه آن مطلوب نخواهد بود و لزومی به ادامه آن نیز وجود ندارد./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet