هدر موبایل
1392/08/20 11:18:48
سرویس فرهنگی
رجایی در یادداشتی:

عاشورا شرف زمان و کربلا ناموس زمین است

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، در یادداشتی با یادآوری وقایع روز عاشورا و برشمردن فضایل ماه محرم، گفت: حسین(ع) کشتی نجات و چراغ راهنمای همه ی دوران هاست و اگر کسی، جز بر سفینه ی حسین(ع) درآید و جز با چراغ او راه پیماید؛ بی شک به ورطه ی هلاکت و گمراهی درخواهد افتاد.
عاشورا شرف زمان و کربلا ناموس زمین است رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، در یادداشتی با یادآوری وقایع روز عاشورا و برشمردن فضایل ماه محرم، گفت: حسین(ع) کشتی نجات و چراغ راهنمای همه ی دوران هاست و اگر کسی، جز بر سفینه ی حسین(ع) درآید و جز با چراغ او راه پیماید؛ بی شک به ورطه ی هلاکت و گمراهی درخواهد افتاد. https://cdn.icana.ir/d/019/51682.jpg عاشورا,شرف,زمان,و,کربلا,ناموس,زمین,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عباس رجایی رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی در یادداشتی به جزییات وقایع ماه محرم و روز عاشورا پرداخت که در ذیل می‌خوانید:

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین(ع)

عاشورا یک نیمروز گمنام در تاریخ نیست که بتوان آن را در یک نیمروز ترجمه کرد و به زبان آورد. عاشورا شرف زمان و کربلا ناموس زمین است و به اندازه ی تمام اعصار و قرون قدمت و قداست دارد.

کربلا عهد و پیمانی است که در روز «الست» از آدم و ذریه ی او گرفته شد. عاشورا اشکی است که از عرش تا فرش را به هم رساند تا حسین(ع) «ثارالله» گردد. آری؛ حسین(ع) خون خداست که هماره می جوشد و می جوشاند و ستمدیدگان را بر ستمگران و یزیدیان هر زمان می شوراند. همان خونی که در همیشه‌ی دنیا تلاءلویی بی نظیر دارد و حقی است که بر شمشیرهای طاغوت پیروز می شود.

حضرت اباعبدالله الحسین(ع) سمبل استقلال، اخلاص، توحید، اخلاق، شجاعت و در یک کلام همه خوبی هاست. عاشورا نه یک واقعه که یک انقلاب، تحول و نهضت است،  قیامی است که هم خود فی نفسه موضوعیت دارد، و هم گذشته و آینده بر محور آن تنظیم شده است.

حسین(ع) کشتی نجات و چراغ راه نمای همه ی دوران هاست و اگر کسی، جز بر سفینه ی حسین(ع) درآید و جز با چراغ او راه پیماید؛ بی شک به ورطه ی هلاکت و گمراهی درخواهد افتاد. او به ما آموخت، مرگ با عزّت شیرین تر از زندگی در زیر بار ذلّت است.

ما نیزباید بیاموزیم و در همیشه ی تاریخ به یاد داشته باشیم که از « یاحسین» تا « با حسین» فاصله از فرش است تا عرش. همه ی آنانی که آنروز با حسین نماندند، شرمساران عالمند کما اینکه آنان که امروز با حسین نیستند، همانند کوفیان روسیاه و شرمگین همیشه ی تاریخند. چرا که کوفیان نیز یا حسین گفتند، ولی با حسین نماندند.

حسین (ع) برای تمام بشریت در همه ی اعصار است. با هر زبانی و هر مکانی؛ برایش فرقی ندارد؛ کودک و پیر و جوان٬ فقیر و غنی نمی‌شناسد؛ حسین (ع) دل و دلدادگی می‌شناسد و بس.

محرم اشک‌های جوانان است در روزگارغربت ها. محرم نماز ظهر عاشورا بر زمین‌های داغ و نیاز ما به حسین در عصر بی کسی  است.  عاشورا زمزمه های عاشقانه ای است در لابلای صفوف عزاداری و توحیدی است که با زمزمه ی واژه " حسین" ترجمه می شود.

با تامل بر عمق انقلاب عاشورا ، باید درس زندگی ، مردانگی و آزادگی را آموخت و سرفصل کارها قرارداد، از خدا می خواهیم تا همه ما را در زمره لبیک گویان واقعی حسینی و پیروان راستین پرچم دار این نهضت ، یعنی مقام عظمای ولایت تا ظهور منجی عالم بشریت ، مهدی موعود (عج) قرار دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet