هدر موبایل
1392/08/20 10:12:44
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بیرانوند:

با تأمین نهاده‎ها از روانه‌شدن گله‎های دام به کشتارگاه جلوگیری کنیم

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: برای تأمین نهاده‎های دامی سرمایه واحدهای تولیدی باید رو به افزایش باشد.
با تأمین نهاده‎ها از روانه‌شدن گله‎های دام به کشتارگاه جلوگیری کنیم عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: برای تأمین نهاده‎های دامی سرمایه واحدهای تولیدی باید رو به افزایش باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/42914.jpg با,تأمین,نهاده‎ها,از,روانه‌شدن,گله‎های,دام,به,کشتارگاه,جلوگیری,کنیم Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ بهرام بیرانوند در خصوص برگزاری جلسه کمیسیون و مسئولین دولتی با تشکل‎های مردم‌نهاد، گفت: این جلسه در رابطه با بحث تولید محصولات دامی و توزیع نهاده‎ها بود که برای بررسی تأثیرات جایگزینی ارز آزاد با ارز مرجع و دولتی صورت گرفت.
وی اضافه کرد: نتیجه‎ای که در این جلسه گرفته شد این بود که این آزادسازی ارز بر قیمت محصول نهایی به طور قطع افزایش دو برابری نخواهد داشت بلکه در حدود 28 تا 30 درصد تأثیر می‎پذیرد.
نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس ادامه داد: با حمایت‎های دولتی امید می‎رود که با کنترل بقیه پارامترها بتوانیم افزایش قیمت زیادی نداشته باشیم.
بیرانوند اظهار کرد: تأکید تشکل‎های مردم نهاد بر این موضوع بود که با این تغییر قیمت دلار و نرخ ریال به بازار شوک وارد نشود؛ تولیدکننده بداند چه تولید می‎کند و با چه قیمتی به دست مصرف کننده می‎رسد تا با دلگرمی بتواند سرمایه‎گذاری کند.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: واحدهای تولیدی نیاز به سرمایه بیشتری خواهند داشت چیزی در حدود دو برابر سرمایه تا بتوانند با سرمایه در گردش نیازهای خود را برآورده کنند.
وی بیان کرد: در زمینه نهاده‎های دامی، طیور و بخش آبزیان سرمایه‎گذاری‎های بسیار خوبی صورت گرفته و این سرمایه‎گذاری‎ها می‎تواند هم نیاز بازار داخلی را تأمین کند و هم به بازارهای رقابتی راه پیدا کنند.
نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس با اشاره به اینکه در تولید تخم‎مرغ، مازاد وجود دارد و در تولید مرغ، مازاد مصرف؛ که جهاد کشاورزی اقدام به خرید و ذخیره‎سازی نیاز کرد، خاطرنشان کرد: باید با تأمین نهاده‎ها از روانه شدن گله‎های دام به کشتارگاه جلوگیری کرد.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، بیرانوند یادآور شد: قشر تولیدکننده باید مورد حمایت بیشتری قرار گیرند و بخشی از منابع صندوق توسعه باید به کشاورزی اختصاص پیدا کند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet