حلول ماه ربیع الاول
1392/08/20 10:49:10
سرویس سیاسی
جهانگیرزاده در گفتگو با خانه ملت:

امید آمریکا به برقراری ارتباط با ایران/ رفع خلاء‌های ایران و غرب به سال‌ها مذاکره نیاز ندارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه در مذاکرات سه‌روزه ایران و ۱+۵ در ژنو نکات مهمی به چشم خورد، گفت: غرب مایل است مذاکرات هسته‌ای هرچه سریع‌تر به نتیجه مطلوب برسد.
امید آمریکا به برقراری ارتباط با ایران/ رفع خلاء‌های ایران و غرب به سال‌ها مذاکره نیاز ندارد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه در مذاکرات سه‌روزه ایران و 1+5 در ژنو نکات مهمی به چشم خورد، گفت: غرب مایل است مذاکرات هسته‌ای هرچه سریع‌تر به نتیجه مطلوب برسد. https://cdn.icana.ir/d/019/43097.jpg امید,آمریکا,به,برقراری,ارتباط,با,ایران/,رفع,خلاء‌های,ایران,و,غرب,به,سال‌ها,مذاکره,نیاز,ندارد Icana

جواد جهانگیر زاده در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، مذاکرات سه روزه ایران وگروه 1+5 در ژنو را مثبت و سازنده ارزیابی کرد و گفت: علاوه بر سازنده و مثبت بودن چند نکته بارز نیزدر این دور از مذاکرات به وضوح دیده شد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این دور از مذاکرات جایگاه آمریکا و انگلیس با فرانسه تغییر یافته بود، تصریح کرد: از یک سو انگلیس امیدوار به برقراری رابطه مجدد با جمهوری اسلامی ایران در سطح سفیر است و از سوی دیگر آمریکا نیز امیدوار به ایجاد ارتباط  با ایران است به همین دلیل به نظر می رسد این دو کشور در مذاکرات ژنو  نقش منفی را بازی نکردند و جایگاه خود را به فرانسه داده بودند.

وی ادامه داد: نکته دیگری که در این دوراز مذاکرات قابل لمس بود این است  که غربی ها بدون هیچ گونه احساس خجالت زدگی و شرمساری  موضع رژیم صهیونیستی، ارتباط با آنها و ایجاد اطمینان کافی به صهیونیست‌ها را مطرح می کردند و گویا منافع ملت‌شان و صلح جهانی برای آنها اهمیتی نداشت.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اعلام اینکه تا به حال چنین مذاکراتی را نداشته ایم که 5 وزیر خارجه و قائم مقام وزیر خارجه چین درمذاکرات حضور داشته باشند، افزود: این دوره از مذاکرات  که حاوی چند مذاکره دوجانبه و چند جانبه نیز بود نشان داد که از ویژگی خاصی برخوردار بود.

جهانگیرزاده با بیان اینکه اگر مذاکره در این مرحله به  نتیجه مطلوب طرفینی می رسید مناسب تر بود، تصریح کرد: تعویق توافقات قدری نگران کننده است زیرا امکان یکسری طراحی‌های پشت صحنه وجود دارد اما قطعا این دور از مذاکرات  برای ما تجربه گران قیمتی بود تا حداقل بازنگری در مذاکرات خود با گروه 1+5 داشته باشیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید براینکه پر کردن خلاءهای میان ایران و گروه 1+5  نیازمند سال‌ها مذاکره نیست، افزود: غربی ها نیز مایل هستند مذاکرات هرچه سریعتر به نقطه مطلوبی برسد و بعد از گذشت سال‌ها آنها نیز دریافته‌اند سیاست‌ روس‌ها که اعتقاد به توافقات گام به گام دارند می تواند موثر واقع شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet